zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2010 OŚWIATA I KULTURA
Dbam o siebie, pomogę innym – działania profilaktyczne w błędowskiej szkole

W obecnym świecie istnieje wiele zagrożeń dla naszego zdrowia i życia, często o udanej akcji ratunkowej decydują szybkie decyzję podjęte przez świadków zdarzeń. Niejednokrotnie jedynymi świadkami zagrożenia są dzieci. Dlatego nasza szkoła postanowiła przystąpić do projektu realizowanego przez Fundację WOŚP pod nazwą RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ. Program ten jest objęty honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej RP. Celem programu jest nauka pierwszej pomocy dzieci w klasach I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Dwoje nauczycieli z naszej szkoły wzięło udział w specjalistycznym szkoleniu zorganizowanym przez fundację, podczas którego otrzymali pakiet pomocy dydaktycznych (1 duży i 3 małe fantomy, podręczniki, filmy szkoleniowe).

W ramach WDN wszyscy nauczyciele z naszej szkoły zostali przeszkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych przeprowadzane są szkolenia dla dzieci (od przedszkola po najstarszą klasę). Planujemy również przeszkolić rodziców. Zajęcia kończą się sprawdzianem teoretycznym i praktycznym potwierdzonym uzyskaniem certyfikatu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tych warsztatach, szczególnie zainteresowane są ćwiczeniami na fantomach. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta na tych zajęciach nie zostanie zastosowana w praktyce.

 

 

 

T.K.


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 17 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART