zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2011 GOPS W CHMIELNIKU
GOPS W CHMIELNIKU

Zdrowych, pogodnych, spokojnych

Świąt Wielkanocnych

pełnych wiary, nadziei i miłości

oraz wesołego "Alleluja"

życzą

Kierownik, Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chmielniku

i Wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej


Czym zajmuje się świetlica terapeutyczna ?
Człowiek – najlepsza inwestycja
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc żywnościowa
Świadczenia alimentacyjne i fundusz alimentacyjny
Czym zajmuje się świetlica terapeutyczna ?

Szanowni Czytelnicy!

Już po raz kolejny spotykamy się na łamach „Wieści Gminnych”.

W związku, że od naszego ostatniego artykułu minęło kilka miesięcy, chcielibyśmy pokrótce przedstawić czym zajmowaliśmy się przez ten czas w naszej świetlicy. Uczestniczyliśmy bowiem w różnorakich zajęciach m.in. socjoterapeutycznych, dydaktycznych, plastyczno – technicznych, kulinarnych, z zakresu ludoterapii, muzykoterapii, profilaktyki prozdrowotnej.

Zajęcia dydaktyczne to dla nas czas poświęcany na naukę, czyli odrabianie prac domowych jak i rozwijanie logicznego myślenia poprzez rozwiązywanie zagadek logicznych.

Dzięki zajęciom z muzykoterapii bierzemy udział w treningach autogennych w czasie których wyciszamy i pozbywamy się nagromadzonych w czasie dnia trudnych emocji, napięć. Dla poprawy nastroju śpiewamy karaoke nasze ulubione piosenki.

W ramach zajęć plastyczno – technicznych tworzymy prace stosując różnorodne techniki plastyczne np. gwasz (malowanie farbami na gazie), wyklejanki, wydzieranki, wycinanki witrażowe z papieru, orgiami płaskie z koła i modułowe, collage, decoupage, malarstwo witrażowe, akrylowe, rysunek węglem, kredkami ołówkowymi, woskowymi, akwarelowymi, pastelami suchymi i olejnymi, kolorowym tuszem oraz batik świecowy. Na zajęciach wykonujemy prace przestrzenne z różnorodnych materiałów np. masy solnej, plasteliny, modeliny, makaronu, krepiny, folii aluminiowej, gipsu dentystycznego itp. Końcem marca b.r. organizowaliśmy w świetlicy plastyczny konkurs wiosenny pt: „Inspiracje wiosenne”. Prace wykonaliśmy różnorodnymi technikami, zdobią one teraz naszą świetlicową gazetkę.

W ramach zajęć z profilaktyki prozdrowotnej zdobywamy i poszerzamy wiedzę na różne tematy związane ze zdrowiem; „Znaczenie spożywania warzyw”, „Co warto wiedzieć o stresie? jak sobie radzić w sytuacjach stresowych?”, „Pierwsza pomoc przedmedyczna”, „Depresja – choroba duszy i ciała”.

W świetlicy mamy również czas na zabawę i relaks poprzez udział w różnych zabawach ruchowych m.in.
w cymbergaja, ping-ponga, piłkarzyki, Wygibajtus, czy różnorakich gier planszowych.

Obecnie przygotowujemy się do świąt poprzez wykonywanie stroików na świąteczne stoły i ozdób do wielkanocnych koszyczków.

Wychowankowie i Wychowawca

Świetlicy Socjoterapeutycznej


do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART