zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2011 OŚWIATA I KULTURA
OŚWIATA I KULTURA

Dochodowa gazetka?
Szkolny Klub Wolontariusza
Dzień Otwartych Drzwi w Gimnazjum
Wychowywać, ale jak?
Finalista konkursu z języka angielskiego
Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam ludzie dobre serca mają ... - V Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Błędowej Tyczyńskiej
Każdy ma talent – należy pomóc go odkryć
Bezpieczny w Sieci
Ocalmy od zapomnienia
Jak uprząść ze słomy złoto…
Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam ludzie dobre serca mają ... - V Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Błędowej Tyczyńskiej

Świąteczny okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku to ciepły czas, w którym od pięciu już lat w błędowskiej szkole rozbrzmiewa wspaniała muzyka, więc w tym roku nie mogło być inaczej– Kolędy i Pastorałki oraz pieśni bożonarodzeniowe słychać było w całej gminie. Jest to efekt kolejnego, bo już V Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek! 1 lutego Szkołę Podstawową im. św. Jana Kantego odwiedziło wielu wspaniałych solistów i grup wokalno-instrumentalnych wywodzących się z 7 szkół z terenu Gminy Chmielnik– tak więc mogliśmy posłuchać wspaniałej bożonarodzeniowej muzyki w wykonaniu uczniów z Chmielnika: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej z Zabratówki i ze szkoły w Błędowej Tyczyńskiej. We wspólnym kolędowaniu uczestniczyli również soliści i chóry z Gimnazjum im. Szarych Szeregów oraz Społecznego Gimnazjum Doliny Strugu w Chmielniku. Wszystkich zachwyciła i porwała do wspólnego śpiewania grupa chórzystów z Gimnazjum Społecznego kolędująca w stylu gospel.

Sukces Przeglądu wynika z tradycji kolędowania w naszej ojczyźnie, oraz zaangażowania nauczycieli uczących w wymienionych szkołach m.in. p. Tomasza Kotarby, p. Dagmary Trojan, p. Bogdana Kaczora. Nagrody dla szkół uczestniczących w konkursie przygotowała Gminna Biblioteka z Chmielnika. Soliści i chóry występujące przed naprawdę dużą widownią, miały ogromną tremę ale i wdzięcznych słuchaczy.

Wszyscy uczestnicy Przeglądu mogli ze sobą wspólnie pośpiewać, porozmawiać, poznać się bliżej i umówić na spotkanie, może na kolejnym przeglądzie kolęd … za rok.


Zofia Międlak-Mruk


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART