zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2011 URZĄD GMINY INFORMUJE
Wręczenie medali „Za Zasługi dla Obronności Kraju”

W dniu 12 kwietnia 2011 roku w Sali Audytoryjnej Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, rodzicom z terenu powiatu rzeszowskiego, których trzech i więcej synów odbywało służbę wojskową.

Organizatorami uroczystości byli Starosta Rzeszowski – Józef Jodłowski oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Rzeszowie – ppłk Wojciech Szyndlar. W imieniu Ministra Obrony Narodowej medale wręczał Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie – płk dypl. Witold Przybyła w asyście Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – Anny Kowalskiej, Starosty Rzeszowskiego, Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Rzeszowie oraz Wójta Gminy Chmielnik Pana Krzysztofa Grada.

Z terenu naszej Gminy Srebrnymi medalami za zasługi dla obronności odznaczone zostały następujące rodziny: Państwo Władysława i Stanisław Bartoszek, Państwo Janina i Stanisław Madera, Państwo Cecylia i Aleksander Mitał, Państwo Marta i Józef Czarnota, Państwo Janina i Edmund Tereszkiewicz.

Wójt Gminy Chmielnik obecnym na uroczystości rodzinom Państwu Władysławie i Stanisławowi Bartoszek, Państwu Janinie i Stanisławowi Madera, Państwu Cecylii i Aleksandrowi Mitał, wręczył kwiaty i drobny upominek, złożył gratulacje oraz wyrazy uznania za trud włożony w wychowanie synów podkreślając, iż to rodzice wskazują życiową drogę, przekazują godne do naśladowania wzorce i wpajają obywatelską powinność dla dobra naszego kraju.

Obecni rodzice nie ukrywali zadowolenia z zaproszenia i jednoznacznie stwierdzili, że wojsko było dobrą szkołą dla ich synów.

Podczas uroczystości wręczono również wyróżnienie Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie: tytuł „Wiarusa Podkarpackiego Wojska”, który otrzymał Pan Krzysztof Grad – Wójt Gminy Chmielnik.

Kierownik USC


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART