zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 1/2014 OŚWIATA I KULTURA
Ferie z S.O.S. Rzeszów dla klas VI

30 stycznia 2014 roku uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej nr 11, nr 17 oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Chmielniku byli uczestnikami lekcji pokazowej prowadzonej przez nauczycieli Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego działającego przy Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie.

Zajęcia składały się z dwóch części. Pierwsza obejmowała temat realizowany przez trenera Łukasza Dołowackiego: „Doskonalenie odbicia sposobem górnym i dolnym”. W tym fragmencie dzieci miały możliwość wykonywania serii ćwiczeń wprowadzających do prawidłowego wykonania odbicia sposobem górnym i sposobem dolnym oburącz.

W drugiej części trener Bartłomiej Skowron przeprowadził zajęcia na temat: „Pokaz ćwiczeń z zakresu stabilizacji i prewencji z wykorzystaniem przyrządów specjalistycznych.” Podczas pokazów ćwiczeń wykorzystano  piłki fitness, drabinki koordynacyjne, trampolinę, platformę bosu, płotki, tyczki gimnastyczne.

Następnie dzieci zagrały dwa sety do 25, aby sprawdzić swoje umiejętności w grze. Na zakończenie zajęć nauczyciele S.O.S. przedstawili możliwości i warunki podjęcia szkolenia siatkarskiego w oddziałach klas sportowych działających przy Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie, objętych programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Opiekunowie uczniów SP 11, SP 17 oraz SP nr 1 w Chmielniku otrzymali komplet książek poświęcony szkoleniu dzieci i młodzieży w zakresie mini siatkówki oraz siatkówki dzieci i młodzieży.

Łukasz Dołowacki
Bartłomiej Skowron


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 17 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART