zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
INFORMACJA
012345

Wieść Gminna 1/2018 OŚWIATA I KULTURA
Wszystko zaczęło się od spaceru z Marysią

Wszystko zaczęło się od spaceru z Marysią. Gadałyśmy o ulubionych piosenkach, próbowałyśmy nucić melodie, które obie znałyśmy. W pewnym momencie powiedziałam: „Wiesz, fajnie by było coś razem w pięć - ja, ty, Julka, Daria i Milena- zaśpiewać, nagrać do tego teledysk, a potem wrzucić w Internet.” Przyjaciółka powiedziała, że owszem, mogłaby to być świetna zabawa.

Następnego dnia w szkole Marysia opowiada: Nie uwierzysz! Poszłam do domu i nic nie mówiłam mamie, a ona mi mówi, że jest projekt na eTwinning – trzeba zaśpiewać jakąś anglojęzyczną piosenkę i potem udostępnić!

Opowiadam o tym dziewczynom. Decyzja krótka – wchodzimy w to!

Początkowo myślałam, że najgorzej będzie wybrać piosenkę, ale okazuje się, że na szczęście wszystko jest już ustawione - nadchodzi Boże Narodzenie, więc śpiewamy „Mary did you know?” Pentatonixa. Dołączają jeszcze dziewczyny z mojej klasy. Maks będzie akompaniował na gitarze.

Po kilku próbach nasza paczka dobrze współdziała z resztą dziewczyn i Maksem. Zmieniamy początkową wersję „Solówki śpiewa Daria, Milena i Marysia a reszta robi za chórek” na „Śpiewają wszyscy, a najtrudniejsze partie Marysia i Milena”.

Dwa tygodnie ćwiczeń. Pora nagrywać. Idzie dobrze, ale Marysia i Milena są niezadowolone z efektów swojej pracy. Zaczyna mi się udzielać. Właściwie nigdy nie śpiewałam dobrze… Docenia nas pan od matmy, który operując sprzętem do nagrywania mówi: „Dziewczyny świetnie śpiewają. Mają prawdziwy talent”. To ostateczne dodaje nam skrzydeł.

Szkolna Wigilia. Teledysk zmontowany. Jesteśmy z siebie dumne.

Jadwiga Strzelec


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 29 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART