zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 1/2019 OŚWIATA I KULTURA
Droga Krzyżowa po naszych "pagórkach"

Sobotnie marcowe popołudnie, piękna pogoda - wiosna wszystko budzi do życia a my wyruszamy na Drogę Krzyżową po górkach, pagórkach, drogach i ścieżkach Gminy Chmielnik. Piesza wędrówka została zainicjowana przez Gminną Radę Kobiet. Rozważania Męki Pańskiej przygotowane przez panie z Chmielnika odczytujemy przy przydrożnych krzyżach, kapliczkach, są one pełne refleksji i jakże aktualne w dzisiejszych czasach. W naszej drodze mijamy krzyże, które mają swoją historie. Miejsca w których są ustawione na pewno były dla kogoś w przeszłości bardzo ważne. Gdyby te krzyże mogły mówić co by nam opowiedziały? Czy nie warto czasami zatrzymać się w takich miejscach? Na swej drodze odwiedzamy nawet sąsiednią miejscowość gdyż jedna ze stacji to Kościółek Marii Magdaleny w Malawie. Nasza droga jest różna czasem pod górkę, z górki, czasem polna ścieżka, ale idziemy wytrwale niosąc brzozowy krzyż przekazując go sobie nawzajem. Czas upływa na modlitwie i śpiewie pieśni wielkopostnych. Bardzo szybko upłynęła nam ta Droga Krzyżowa, wszyscy zadowoleni choć pewnie trochę zmęczeni. Na koniec docieramy do Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego (Domu Ludowego w Chmielniku) gdzie czeka na nas poczęstunek przygotowany przez panie z Chmielnika. Inicjatywa Drogi Krzyżowej przygotowana przez panie z KGW z Chmielnika jakże piękna - przeżycie duchowe niezapomniane. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa i przeżywania w takiej formie Drogi Krzyżowej.


Uczestniczka
Ewa Sroka


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART