zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gmina Nr 2/2008
Blisko boisko
Rajd pieszy "Szlakiem Wolańskich Przysiółków"
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
Z ŻYCIA OSP
KRONIKA SPORTOWA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2008 OŚWIATA I KULTURA
BookCrossing, czyli "uwalnianie książek" SP nr 2 w Chmielniku

BookCrossing polega na celowym pozostawieniu książki na tzw. „półkach” lub w przypadkowych miejscach (na ławce w parku, przystanku, pociągu, poczekalni u lekarza), aby znalazca mógł ją przeczytać i przekazać dalej. Nazywamy to "uwalnianiem książek".

Pomysł powstał w roku 2001 w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem objął cały świat. W tej chwili krąży około 650 tysięcy uwolnionych książek. Do całego ruchu należy ponad 150 tysięcy czytelników na całym świecie, z czego ponad dwa tysiące w Polsce. Akcja ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania. Znalezioną książkę, którą ktoś uwolnił ma wklejoną karteczkę z numerem BIP i adresem strony internetowej. Wchodząc na stronę www.bookcrossing.pl można dowiedzieć się kto tę książkę uwolnił, kto ją wcześniej czytał i co o niej sądzi. Każdy z użytkowników może dodać swój komentarz.

12 czerwca obchodzona jest V edycja Święta Uwalnianych Książek organizowana przez Fundację BookCrossing.pl i Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział Bydgoszcz. Z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 2 w Chmielniku przyłącza się do akcji organizując półkę uwolnionych książek w świetlicy szkolnej.Ewelina Radion


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 19 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART