zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
SPORT
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2010 OŚWIATA I KULTURA
II Biesiada gminna „Raz na ludowo” i Jubileusz 5-lecia zespołu Chmielnickie Kłosy.

W dniu 22 czerwca 2010 r. w sali Domu Ludowego w Chmielniku odbyła się impreza środowiskowa integrująca społeczność lokalną pod nazwą II Biesiada Gminna „Raz na ludowo”. Jej organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku. Impreza ta już na stałe weszła do kalendarza wydarzeń kulturalnych w gminie.
Celem spotkania było nie tylko miłe spędzenia popołudnia, ale przede wszystkim ożywienie tradycji i obrzędowości regionu, integracja środowiska oraz promocja dziecięcego zespołu ludowego Chmielnickie Kłosy działającego przy GBP w Chmielniku, który w tym roku obchodzi piątą rocznicę swojego istnienia.
W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządu lokalnego, zaproszeni twórcy ludowi z terenu gminy Chmielnik, panie zrzeszone w Kołach Gospodyń Wiejskich, dzieci i młodzież z zespołu ludowego Chmielnickie Kłosy i ich rodziny.
Główną atrakcją programu był występ jubileuszowy zespołu Chmielnickie Kłosy świętującego pięciolecie działalności. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać niezwykłe umiejętności młodzieży, która tańczy w zespole od początku jego powstania oraz dzieci z młodszej grupy wiekowej.
Prezentacja została nagrodzona gromkimi brawami.
Później wszyscy spotkali się przy wspólnym stole. Rodzice dzieci tańczących w zespole przygotowali słodki poczęstunek. Panie z Kół Gospodyń zadbały o potrawy regionalne.
Uczestnicy spotkania mieli również okazję obejrzeć wystawę przygotowaną przez GBP, a dokumentującą pięć lat istnienia zespołu oraz osiągnięcia Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i dostarczyło sporo wrażeń wszystkim uczestnikom.
Zrealizowane zadanie dofinansowano ze środków Starostwa Powiatowego w Rzeszowie.

Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry

drukuj


Środa, 8 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART