zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
SPORT
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2010 URZĄD GMINY INFORMUJE
Zakończenie realizacji inwestycji "Remont drogi gminnej nr 108266R Błędowa Tyczyńska - Krzywa - Zabratówka"

W czerwcu bieżącego roku zakończono realizację największej w historii inwestycji obejmującej remont i przebudowę dróg gminnych. Na remont drogi Gmina Chmielnik uzyskała dotacje w ramach Wieloletniego Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 w wysokości 647 200 zł. Koszt realizacji całego zadania wyniósł 1 294 590 zł.

Projekt remontu przyjął następujące parametry drogi:

  • droga klasy D, kategoria ruchu KR2,
  • obciążenie 100kN/oś,
  • szerokość jezdni od 4 m do 5 m,
  • szerokość ciągu pieszego (chodnika) - 1,5 m.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom drogi gminnej zaprojektowano wzmocnienie jej konstrukcji, poszerzenie, budowę chodnika z odcinkowym zakryciem rowu w miejscach zabudowy i k. Ośrodka Zdrowia oraz zabezpieczenie przepustów i wysokich skarp barierami energochłonnymi.

Wykonano nawierzchnię drogi o konstrukcji;

  • warstwa ścieralna z betonu asfaltowego gr 4 cm KR2,
  • warstwa wiążąca z betonu asfaltowego gr. 6 cm KR2,
  • podbudowa z kruszywa łamanego o gr 15 cm.

Nawierzchnia bitumiczna zapewnia trwałość i odporność na wody opadowe, a jednocześnie zwiększa jej nośność i komfort jazdy.

Remont drogi pozwolił na swobodny ruch pojazdów (w tym pojazdów ciężkich) oraz bezpieczny ruch pieszych w obu kierunkach. Oddana do użytku droga ma duże znaczenie dla komunikacji na terenie gminy z uwagi na połączenie drogi wojewódzkiej Łańcut – Dynów z drogą powiatową Kielnarowa – Zabratówka. Niebagatelne znaczenie ma również fakt, iż nowa droga jest alternatywną trasą dla drogi gminnej Zabratówka – Krzywa – Wola Rafałowska (tzw. Rampy).


 

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 8 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART