zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2012 URZĄD GMINY INFORMUJE
Podsumowanie zbiórki opon oraz zbiórki sprzętu elektrycznego i elektronicznego

W ubiegłym miesiącu na terenie Gminy Chmielnik miały miejsce dwie bezpłatne obwoźne zbiórki odpadów.

Pierwsza to zbiórka zużytych opon samochodowych (osobowych, ciężarowych, rolniczych) i akumulatorów, przeprowadzona w dniach 8-10 maja 2012 r., przez Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe MEGA S. C. z siedzibą w Borku Starym.

Druga to zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, przeprowadzona w dniach 21-25 maja 2012 r. przez firmę „EKO HYBRES” Sp. z o.o. z siedzibą w Rogoźnicy.

Obie zbiórki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W 11 punktach postoju samochodu zostało zebrane 5,76 ton opon samochodowych i 6,79 ton sprzętu elektrycznego i elektronicznego w tym: 3,85 ton urządzeń zawierających niebezpieczne składniki, 1,41 ton urządzeń zawierających freon i 1,53 ton pozostałych urządzeń.

Wszystkim mieszkańcom, którzy przywieźli odpady na miejsce zbiórki, dziękujemy za ekologiczną postawę i dbałość o nasze środowisko naturalne, a Sołtysom, za pomoc w przeprowadzeniu obydwu akcji.

Monika Chuchla


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 27 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART