zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 2/2014 OŚWIATA I KULTURA
Żyjmy zdrowo! "Szkoła Promująca Zdrowie" w Zabratówce

Rok szkolny 2013/2014 był już drugim z kolei rokiem uczestnictwa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce w projekcie „Szkoła Promująca Zdrowie”. Obfitował on w różnorodne wydarzenia, akcje i uroczystości mające na celu propagowanie zdrowego stylu życia, zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Należy bowiem pamiętać, że zdrowie to nie tylko zdrowe ciało, ale również zdrowy duch. Obydwie wymienione sfery nieustannie się ze sobą łączą i przeplatają.

Tegoroczna kampania przebiegała pod hasłem „Idę przez życie aktywnie i bezpiecznie”. Opierała się ona, podobnie jak w roku poprzednim, na wielu działaniach. Mam tu na myśli chociażby różnorakie zajęcia rozwijające, zajęcia sportowe, pokazy i szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, organizację i udział w akcjach związanych z promowaniem zdrowia, organizację i udział w imprezach oraz uroczystościach szkolnych, środowiskowych i pozaszkolnych, udział w projekcie realizowanym przez studentów Politechniki Rzeszowskiej „Projektor”, organizację rozmaitych konkursów, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz oczywiście rozliczne wyjazdy i wycieczki.

Wszystkie wspomniane działania miały na celu popularyzowanie spędzania czasu w sposób aktywny, a przy tym oczywiście bezpieczny. Mamy nadzieję, że nasze zamierzenia zostały osiągnięte, bo przecież zdrowie to jedna
z najważniejszych wartości i ważne, aby nauczyć się je szanować i o nie dbać już od najmłodszych lat.

W przyszłym roku zamierzamy, rzecz jasna, kontynuować udział w projekcie, czego zwieńczeniem będzie otrzymanie przez naszą szkołę rejonowego certyfikatu „Szkoły Promującej Zdrowie”.


dr Katarzyna Mitoraj
Koordynator Szkolnego Zespołu
ds. Promocji Zdrowia Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Zabratówce


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 19 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART