zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 2/2014 URZĄD GMINY INFORMUJE
Bezpieczny przejazd - "Zatrzymaj się i żyj!"

 

Bezpieczny przejazd - "Zatrzymaj się i żyj!" - to kampania społeczna mająca na celu uświadomienie użytkownikom dróg (kierowcom, pieszym, rowerzystom) oraz uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, jak wielkie znaczenie ma zachowanie ostrożności podczas pokonywania przejazdów kolejowych. Celem kampanii jest zmiana postawy społecznej oraz eliminowanie niewłaściwych zachowań wśród wszystkich użytkowników przejazdów, takich jak: lekceważenie znaku STOP, przejazd slalomem pomiędzy zamkniętymi półrogatkami, niezachowanie ostrożności itp.

W bieżącym roku w dniu 23 maja na terenie obiektów PKP w Rzeszowie kolejny raz zostały zorganizowane tego typu ćwiczenia służb ratowniczych w symulacyjnym wypadku drogowym na przejeździe kolejowym. Do udziału w ćwiczeniach została zaproszona JOT OSP w Woli Rafałowskiej. Nasi druhowie mieli za zadanie przeprowadzić tzw. triash medyczny, czyli dokonać selekcji osób poszkodowanych w zależności od stopnia obrażeń w wypadku masowym z udziałem wielu osób rannych, a następnie udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej i współpracować z innymi podmiotami ratowniczymi biorącymi udział w akcji ratowniczej. Z OSP w Woli Rafałowskiej w ćwiczeniach brało udział 6 ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto w ćwiczeniach brała udział jednostka OSP Rzeszów – Słocina, Policja, Służba Ochrony Kolei, Pogotowie Ratunkowe i służby ratowniczo-techniczne PKP Rzeszów. Ćwiczenia obserwowała młodzież ze szkół z terenu miasta, przedstawiciele władz miasta, Policji, Starostwa Powiatowego w Rzeszowie i liczni mieszkańcy stolicy Podkarpacia.

Jan Kucaj


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART