zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2015 OŚWIATA I KULTURA
Przegląd piosenki obcojęzycznej "Językiem obcym władam, śpiewam i się wypowiadam"

W dniu 12.06.2015 w Zespole Szkół w Chmielniku odbył się gminny przegląd piosenki obcojęzycznej, którego inicjatorkami były p. Joanna Rostalską oraz p. Katarzyna Wisz, nauczycielki wychowania przedszkolnego oraz języków obcych. Przegląd miał na celu zaprezentowanie umiejętności językowych i wokalnych dzieci w wieku przedszkolnym.

W przeglądzie wzięło udział 40 dzieci z terenu gminy Chmielnik: przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z oddziałem przedszkolnym w Błędowej Tyczyńskiej. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, książeczkę oraz słodki upominek. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się w języku angielskim, a cześć również w języku niemieckim. Była to bardzo udana inicjatywa, która uświadomiła nam, że dzieci z terenu wiejskiego również mają szansę na naukę języków obcych już od przedszkola. Dzięki udziałowi w przeglądzie, dzieci nabrały pewności siebie i odwagi w prezentowaniu własnych umiejętności oraz mają wysoką motywację do dalszego poznawania języka.

Mamy nadzieję, że przegląd piosenki obcojęzycznej na stałe wejdzie do kalendarza uroczystości szkolnych.

Katarzyna Wisz i Joanna Rostańska
Zespół Szkół w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 19 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART