zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2018 OŚWIATA I KULTURA
III Zjazd Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II

 

Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu”
św. Jan Paweł II

 

III ZJAZD SZKÓŁ
IM. JANA PAW
ŁA II
WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

 

1 CZERWCA 2018 R.
(PI
ĄTEK)

 

KATEDRA RZESZOWSKA
P.W. NAJ
ŚWIĘTSZEGO SERCA
PANA JEZUSA
I PARK PAPIESKI

Już po raz trzeci przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Około 500 przedstawicieli podkarpackich szkół, którym patronuje św. Jan Paweł II spotkało się w Katedrze Rzeszowskiej i Parku Papieskim w rocznicę wizyty papieża w Rzeszowie. W tym roku dołączyły do wspólnego świętowania również szkoły noszące imię Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Spotkanie, które miało miejsce 1 czerwca 2018 roku rozpoczęło się od wspólnej Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby. Tuż po Mszy Świętej wykonane zostało wspólne zdjęcie wszystkich uczestników zjazdu, po którym przemaszerowano pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie złożone zostały kwiaty.

Była to kolejna doskonała okazja do wymiany doświadczeń i poglądów oraz nawiązania nowych kontaktów, które mają na celu jeszcze ściślej zintegrować środowiska szkół noszących imię św. Jana Pawła II. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania były słowa wypowiedziane przez Ojca Świętego: „Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu”

Po przemówieniach zaproszonych gości odbyły się występy artystyczne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Bandoska”, młodych aktorów – uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeworsku oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Klimkówce.

Organizatorzy zadbali również o pyszny poczęstunek w postaci wyśmienitych pierogów i słynnej papieskiej kremówki.


Joanna Biskup (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ojca
Świętego Jana Pawła II w Chmielniku)


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 29 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART