zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2021
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2021 URZĄD GMINY INFORMUJE
Środki Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi w Woli Rafałowskiej

Gmina Chmielnik w celu wsparcia przedsięwzięcia przebudowy drogi w Woli Rafałowskiej złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wniosek ten został wysoko oceniony w konkursie zorganizowanym przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, dzięki czemu na realizację zadania została pozyskana dotacja w wysokości 461 165,55 zł, która pokryje 60% kosztów robót budowlanych.

W dniu 6 lipca bieżącego roku została podpisana umowa na realizację zadania „Przebudowa drogi gminnej nr 108260R Wola Rafałowska – Michałki – Albigowa w km 1+835 – 3+702 w miejscowości Wola Rafałowska”. Projekt przewiduje przebudowę drogi gminnej na łącznym odcinku 1835 m. Droga ta położona jest przy granicy dwóch gmin Chmielnik i Łańcut i jest łącznikiem drogi wojewódzkiej nr 877 i drogi powiatowej nr 1396 Wilkowyja – Malawa – Chmielnik. W chwili obecnej przedmiotowy ciąg komunikacyjny jest w bardzo złym stanie technicznym.

Zakres robót obejmuje: przebudowę nawierzchni jezdni (nawierzchnia z masy bitumicznej na podbudowie z kruszywa), lokalne poszerzenia jezdni, wykonanie mijanek, przebudowę skrzyżowań, wykonanie utwardzonych poboczy, remont zjazdów w granicach pasa drogowego oraz odmulenie i odcinkowe umocnienie przydrożnych rowów. Projektowana nawierzchnia bitumiczna (6 cm warstwa wiążąca, 4 cm warstwa ścieralna) o szerokości 4 m zapewni trwałość i odporność na wody opadowe, i komfort jazdy. Jednocześnie zostanie podniesiona nośność drogi, która pozwoli na ruch pojazdów ciężarowych.

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART