zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
URZĄD GMINY INFORMUJE (cd.)
012345

Wieść Gminna 3/2010 URZĄD GMINY INFORMUJE
Zawody Gminne jednostek OSP Gminy Chmielnik 29 sierpnia 2010 r.

W niedzielę 29 sierpnia 2010 roku, na boisku sportowym w Chmielniku przeprowadzone zostały, tradycyjne już zawody sportowo – pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, w których uczestniczyło 5 spośród 6 jednostek OSP działających na terenie naszej Gminy.

W zawodach wzięli udział strażacy z Borówek, Błędowej Tyczyńskiej Wieś, Chmielnika, Woli Rafałowskiej i Zabratówki.

Na sportowych obiektach w Chmielniku startowały także Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, działające przy jednostce OSP Zabratówka, były to dwie drużyny w grupie dziewcząt i chłopców.

Zawody Gminne rozpoczął uroczysty przemarsz wszystkich uczestniczących w imprezie jednostek OSP, który prowadził Komendant Gminny OSP Gminy Chmielnik druh Adam Budak.

Drużyny starsze w tzw. grupie "A" rywalizowały w dwóch konkurencjach tj.: sztafecie pożarniczej 7 x 50 m i ćwiczeniu bojowym. Prawo startu mają strażacy od 16 roku życia, jedynie mechanik musi mieć ukończone 18 lat. Ćwiczenie bojowe polega na zbudowaniu linii ssawnej od motopompy do zbiornika z wodą, linii głównej i dwóch linii gaśniczych po dwa odcinki węża, podaniu wody i obróceniu prądem wody tarczy oraz przewróceniu pachołków w końcowej części toru. Należy uzyskać jak najkrótszy czas i wykonać ćwiczenie zgodnie z obowiązującym regulaminem.

Drużyny Młodzieżowe z Zabratówki startowały według Międzynarodowego regulaminu zawodów CTiF. Są to młode druhenki i druhowie od 11 do 16 lat. Konkurencje stanowią sztafeta pożarnicza z przeszkodami 400 metrów i pożarniczy tor przeszkód, podczas pokonywania którego liczy się nie tylko czas, ale również poprawność wykonywanych czynności oraz zdyscyplinowanie zawodników. Dla przykładu każde odezwanie się zawodnika w czasie ćwiczenia zostanie ukarane punktami karnymi.

Poprawność wykonywanych zadań oceniała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego PSP w Rzeszowie, na czele której stanął brygadier Mirosław Puskarz.

Zawody przebiegły w sportowej i przyjaznej atmosferze, wszystkie drużyny w trakcie startów wykorzystywały swoje maksymalne umiejętności i sprawność fizyczną.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

W grupie dorosłych:

1 miejsce OSP Zabratówka - z wynikiem 115,45 pkt.

2 miejsce OSP Wola Rafałowska - z wynikiem 141,77 pkt.

3 miejsce OSP Chmielnik - z wynikiem 145,12 pkt.

4 miejsce OSP Borówki - z wynikiem 145,68 pkt.

5 miejsce OSP Błędowa Tyczyńska Wieś - z wynikiem 166,40 pkt.


W skład zwycięskiej drużyny z Zabratówki weszli druhowie: Artur Ciura, Marek Czarnota, Łukasz Dziura, Dawid Glazer, Piotr Glazer, Sławomir Krzywonos, Łukasz Magryś, Jarosław Ruman i Piotr Szczepański.

W kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych bezkonkurencyjna była młodzież z OSP Zabratówka, która mimo braku innych drużyn uzyskała bardzo dobre wyniki. Warto podkreślić, że młodzieżowa drużyna pożarnicza dziewcząt na ostatnich zawodach szczebla powiatowego w roku 2008 zajęła bardzo wysokie III miejsce: Podobnie jak drużyna chłopców dwa lata wcześniej. W drużynie młodzieżowej dziewcząt z Zabratówki startowały: Paulina Rajzer, Joanna Madera, Edyta Madera, Edyta Olszowy, Natalia Szczepańska, Patrycja Lekka, Angelika Hawro, Katarzyna Ciura, Jolanta Litwin, Andżelika Piotrowska. W skład drużyny chłopców weszli: Witold Gonek, Krzysztof Kusz, Eryk Rajzer, Konrad Lekki, Paweł Szczepański, Sebastian Kmiotek, Dariusz Bała, Kamil Kozieł, Hubert Kozieł, Marcin Chmiel.

Po zakończeni startów drużyny zostały uhonorowane pucharami i dyplomami, młodzież otrzymała również medale. Wręczenia nagród dla najlepszych drużyn dokonali Przewodniczący Rady Gminy w Chmielniku Pan Antoni Dzierżak, Sekretarz Gminy Pani Magdalena Wdowik-Reczek i Sędzia główny brygadier Mirosław Puskarz.

Podsumowując tegoroczne zawody w Chmielniku warto podkreślić, zarówno bardzo dobrą atmosferę w jakiej one przebiegały jak i ich znakomitą organizację, za którą szczególne słowa uznania należą się wszystkim tym, którzy przyczynili się do tak sprawnego ich przebiegu,
a w szczególności ich gospodarzom strażakom z jednostki OSP Chmielniku z druhem Prezesem Bogdanem Krużlem i Komendantem Adamem Budakiem na czele.


Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP
w Chmielniku Artur Ciura


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 21 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART