zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2016 URZĄD GMINY INFORMUJE
Budowa miejsca postojowego dla turystów w Zabratówce

 

 We wrześniu bieżącego roku zakończono prace obejmujące powstanie nowego obiektu – miejsca postojowego dla turystów.

Prace budowlane trwały przez cały sierpień i część września. Wykonawcą zadania była Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa "Meblo-Raj" Janusz Rajzer. Nowa inwestycja powstała w wyniku zagospodarowania terenu zielonego obok budynku remizy OSP w Zabratówce i obejmuje kompleks obiektów małej architektury: altany ze stołem i ławami, altany z grillem, mini siłowni zewnętrznej, mini placu zabaw dla dzieci, tablicy informacyjnej, stojaka na rowery i kosza na śmieci.

Z powstałego obiektu już korzystają turyści i wszyscy chętni, którzy aktywnie chcą spędzić wolny czas. Mogą oni tam odpocząć, rozpalić ognisko, potrenować w siłowni zewnętrznej, a dzieci mogą się pobawić na placu zabaw.

Projekt budowy miejsca postojowego dla turystów w Zabratówce współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Wysokość dofinansowania wyniosła 90 % kosztów kwalifikowanych, pozostałe 10% pokrył wnioskodawca. Koszt całej inwestycji wyniósł 39 181,67 zł.

Wnioskodawcą – realizatorem opisanego projektu jest Ochotnicza Straż Pożarna w Zabratówce.

 

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART