zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2017 STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIE

A co tam nowego w SPON Gminy Chmielnik ?
"Plac Arena miejscem aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu"
"Promocja Przedsiębiorczości Sołectwa Wola Rafałowska"
"Ze Sztuką i Tradycją za pan brat"
"Plac Arena miejscem aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu"

Inicjatywa jest realizowana przez Grupę Nieformalną „Młodzi Niespokojni” (osobowości prawnej użyczyło Stowarzyszenie „Nasza Wola”) w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON - Rozwój i innowacja”.


 


W ramach projektu 22 lipca 2017 r. odbył się Rajd Pieszy „Szlakiem Wolańskich Przysiółków”, który poprowadzili członkowie Stowarzyszenia „Nasza Wola”. Trasa rajdu pieszego wiodła przez przysiółki: Zagumnie, Tomaszówka, Marysiówka, Grodzisko, Dwór, Góra, plac Arena. Uczestnicy wyruszyli spod Domu Ludowego w Woli Rafałowskiej, idąc po drogach i ścieżkach naszej wsi pokonali trasę ponad 6 km kończąc wędrówkę na placu Arena, gdzie usmażyli i zjedli pyszne kiełbaski. W czasie rajdu odwiedzili „WITROL” - Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Kazimiery i Tadeusza Witowskich, w którym zostali poczęstowani pysznym mlekiem. Na trasie spotykali się z mieszkańcami, którzy chętnie rozmawiali o miejscu swego zamieszkania. W czasie wędrówki była okazja do podziwiania pięknych widoków naszej wsi Woli Rafałowskiej. Za rok zapraszamy chętnych na kolejny rajd.


Przebudowa boiska do piłki plażowej na placu Arena – dzięki zaangażowaniu naszego przedsiębiorcy - pana Marka Witowskiego, sołtysa wsi - pana Jana Kasiaka oraz młodzieży zostało to zadanie wykonane. Pan Witowski nieodpłatnie swoimi maszynami wybrał i przewiózł stary piasek, następnie została rozłożona agrowłóknina, na którą nawieziono nowego piasku, zakupione zostały taśmy do wyznaczenia boiska oraz pomalowane słupki. Koszt materiałów został pokryty z projektu, natomiast robocizna to wkład własny. Młodzież chętnie gra w piłkę, prowadzi zajęcia z dziećmi, a w październiku odbędzie się Turniej Gminny w Piłce Plażowej o Puchar Wójta.

Danuta Szajna


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART