zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2019 OŚWIATA I KULTURA
Czas na przeżycie- spotkanie autorskie z Agnieszką Lis

  

Najlepsze książki to te, które wbijają w fotel. To te, po których musimy dać sobie czas . Czas na przeżycie. Na poukładanie sobie wszystkiego w głowie. Na to, by osiągnąć stan „sprzed”. Gatunek nie ma tu nic do rzeczy. Poruszyć może zarówno kryminał jak i fantastyka. Tragedia i komedia. Wszystko zależy od naszej wrażliwości i od „dobrej książki”. Jakiś czas temu, dzięki działalności Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży w Woli Rafałowskiej, trafiłam na książkę „Latawce”. Reportaż o chłopcu ze Śląska. Świetnie napisany. Poruszający. Wstrząsający. Wzruszający. Wbijający w fotel. Po tej lekturze zdecydowanie potrzebowałam czasu. Na „przeżycie”.

Wielka była moja radość, gdy pani Małgorzata - koordynator wojewódzki Dyskusyjnych Klubów Książki, przekazała mi informację o spotkaniu autorskim z Agnieszką Lis- autorką wyżej wspomnianej książki.

I stało się. 11 października b.r. gościliśmy w bibliotece Woli Rafałowskiej Agnieszkę Lis - pisarkę. Z wykształcenia pianistkę i dziennikarkę. Autorkę powieści m.in.: „Jutro będzie normalnie”, „Samotność we dwoje”, „Pozytywka”, „Karuzela” oraz „ Alek i pan Parasol”- książki dla dzieci. Kobietę z pasją. Osobę otwartą, serdeczną i przyjazną. Na co dzień uczącą gry na fortepianie. Prowadzącą warsztaty kreatywnego pisania i szkolenia pisarskie. Żonę i mamę zajmującą się wszystkim tym, czego wymaga proza życia.

Pani Agnieszka opowiadała nam nie tylko o swojej drodze do pisania. O trudach, próbach i doskonaleniu pióra. Rozmawialiśmy o życiu, o marzeniach, o podążaniu własną ścieżką. O realizacji postanowień. O chwytaniu życia garściami. O tym, że trzeba walczyć o siebie. Bo warto. Bo każdy z nas jest niepowtarzalny i każdy ma prawo w tym życiu być sobą. Z takiego życia właśnie, prawdziwego, czerpie pani Lis pomysły na książki. Porusza tematy trudne, niebagatelne. Tworzy portrety psychologiczne. Pisze o sprawach nie tylko, ale czasem bolesnych, prawdziwych, ludzkich. Wbija w fotel. Sprawia, że trzeba dać sobie czas. Na przeżycie.

W bibliotece publicznej w Woli Rafałowskiej już prawie od roku działają dwa Dyskusyjne Kluby Książki- dla młodzieży i dla dzieci, cieszące się niemałym zainteresowaniem. Z czego jestem bardzo dumna. Spotykamy się, czytamy i razem przeżywamy


Agnieszka Kołodziej
bibliotekarz w Woli Rafałowskiej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART