zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2008
URZĄD GMINY INFORMUJE
ŻYCIA OSP
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
Z ŻYCIA SOŁECTW
OCHRONA ŚRODOWISKA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2008 OŚWIATA I KULTURA
OŚWIATA I KULTURA

 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia

życzymy Wam Drodzy Czytelnicy, aby ta Święta Noc zajaśniała
blaskiem prawdziwej świętości Jezusa i aby opromieniała
ona Wasze życie codzienne.

Dzielmy się nawzajem chlebem, miłością i życzliwością.

Niech Bóg obdarzy nas pokojem, zdrowiem i zadowoleniem.

W Nowym Roku życzymy Wam mniej trosk,

więcej szczęścia i nieustannej Opatrzności Bożej.


Kierownik i Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku

 


Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 2 w Chmielniku w czterech językach
Wsparcie dla szkoły
Na dobry początek – dobry koniec roku
Edukacja Rozwojowa i Globalna w Szkole w Błędowej
Dziękujemy
Ostatnie wydarzenia w szkole w Błędowej Tyczyńskiej
Powiedz mi, co czujesz, a powiem Ci…
„Nie ma jak w szkole – ciepło, życzliwie, bezpiecznie.”
Każdy człowiek ma prawo …
Światełko pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego
Uczniowie z Chmielnika na uroczystości odsłonięcia pomnika „Wedety” w Rzeszowie
Witaj Święty Mikołaju
Chór Gaudete
Boże Narodzenie
Nowości w Bibliotece
Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 2 w Chmielniku w czterech językach

Bienvenue! Benvenuto! Üdvözöljük! Witamy!


Od października 2006 r. szkoła nasza uczestniczy w projekcie LLP Sokrates – Comenius „Książki rozpalają umysł”. Celem naszych działań jest rozwijanie myślenia pod wpływem czytania i słuchania opowiadań, rozbudzanie wyobraźni i kształtowanie zainteresowań.

W dniach od 20 do 22 listopada w ramach projektu miała miejsce 5 wizyta robocza, a 1, w której nasza szkoła wystąpiła w roli gospodarza.

Delegacje krajów partnerskich (z Węgier, Włoch i Francji) powitaliśmy w murach szkoły 20 listopada. Na tę okazję uczniowie klas II i III przygotowali inscenizację "Brzydkiego kaczątka" oraz taneczną interpretację "Calineczki" J. Ch. Andersena. Oba występy spotkały się z żywym zainteresowaniem ze strony wszystkich zebranych i nagrodzone zostały gromkimi brawami. W międzyczasie koordynator programu, Anna Piccolo z Włoch oraz dyrektor szkoły francuskiej, Guj Perrine, udzielili wywiadów dla Telewizji Rzeszów.


 

Następnym punktem wizyty w tym dniu było zwiedzanie szkoły i Punktu Przedszkolnego. Odświętna atmosfera udzieliła się nie tylko nauczycielom i pracownikom szkoły, ale również samym uczniom, którzy w tym dniu witali się we wszystkich 4 językach. Kulminacyjnym punktem 1 dnia wizyty była dyskusja nad dotychczasowym przebiegiem projektu i związanymi z tym planami na przyszłość. Zaprezentowano także wynik prac nad powieścią L. Carroll "Alicja w krainie czarów" - stworzono komiks, zbudowany z czterech części, z których każda była dziełem uczniów z innego kraju partnerskiego.

21 listopada wszyscy zebrali się ponownie w szkole. Spotkanie uświetnili Pani Wizytator, przedstawiciele lokalnych władz oraz dyrektorzy szkół gminy Chmielnik. Delegacja z Włoch zaprezentowała tego dnia nową stronę internetową naszego projektu. Oprócz tego omówiono też osiągnięcia poszczególnych szkół na polu dotychczasowej współpracy. Przedstawiono różne organizacje systemów edukacyjnych w krajach partnerskich. Goście przybliżyli wszystkim zebranym organizację edukacji szkolnej we Francji, Włoszech i na Węgrzech. Na koniec wszyscy zostali ugoszczeni regionalnym jadłem, a swobodnym dyskusjom sprzyjały dźwięki włoskich, francuskich i węgierskich przebojów.

Piąta wizyta robocza zakończyła się wycieczką do Łańcuta oraz zwiedzaniem rzeszowskiego rynku. Goście zobaczyli więc wczesnobarokowy zamek, bibliotekę oraz Muzeum Powozów. Na koniec zagłębili się w korytarzach rzeszowskiej Podziemnej Trasy Turystycznej.

Podczas pożegnania delegacje krajów partnerskich nie kryły wzruszenia. Wszyscy zachwycali się serdeczną atmosferą panującą w szkole, jak i podczas całej wizyty.

Miejscem kolejnego spotkania roboczego w ramach projektu LLP Sokrates – Comenius będzie prawdopodobnie Budapeszt.

Michał Wolańczyk

Edyta Chudzikiewicz


do góry następna strona

drukuj


Piątek, 21 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART