zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2009 OŚWIATA I KULTURA
Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy

Szkoła Podstawowa im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej uczestniczyła od 1 kwietnia 2009 roku w projekcie „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt obejmują 150000 uczniów klas I szkół podstawowych z terenu sześciu województw, oraz 8 100 nauczycieli nauczania początkowego. Istotą projektu jest wieloaspektowe wspieranie rozwoju umysłowego, emocjonalnego, społecznego, fizycznego i motorycznego, uczniów rozpoczynających naukę szkolną, poprzez praktyczne działania dzieci pod kierunkiem nauczyciela.

Głównym celem projektu jest wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb uczniów, z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Wieloaspektowe wspieranie rozwoju dziecka jest oparte na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Zgodnie z tą teorią, każdy człowiek ma wiele odrębnych inteligencji. W odniesieniu do dzieci Gardnem wyróżnia 8 typów inteligencji: językową, ruchową, matematyczno-logiczną, wizualno-przestrzenną, przyrodniczą, muzyczną, interpersonalną i intrtapersonalną.

W oparciu o te inteligencje są stworzone trzy ośrodki zainteresowań, w których pracują uczniowie.

Uczniowie naszej szkoły pracowali nad tematyką „Z wierszami, bajkami i baśniami po krajach Unii Europejskiej, czyli to co ich najbardziej interesuje. W oparciu o bajki i baśnie opracowywali pokaz umiejętności uzyskanych podczas zajęć, na który zaprosili swoich rodziców, nauczycieli i uczniów klas 0-III. Podczas pokazu zaprezentowali krótką inscenizację słowno – instrumentalną „Królewna Snieżka i krasnoludki”, z własnoręcznie wykonanymi dekoracjami i strojami. Ciekawym elementem były także liczne konkursy wymyślone przez dzieci podczas zajęć.

 

 

Ewa Smzcyek


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART