zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 4/2015 OŚWIATA I KULTURA
Mikołajkowe spotkanie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Chmielnik

W sobotę 5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się mikołajkowe spotkanie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Chmielnik. Przed wizytą Świętego Mikołaja, P. Dyrektor Bożena Gwizdała zaprosiła zebranych do sali gimnastycznej na chwilę z teatrem. Podopieczni Stowarzyszenia i ich rodziny wraz z przewodniczącą p. Zofią Oczoś obejrzeli spektakl zatytułowany "Pchła Szachrajka", na podstawie utworu Jana Brzechwy. Przedstawienie, w wykonaniu grupy teatralnej złożonej z uczniów klas IV-VI przygotowała polonistka - p. Monika Wójcik. Zebrani podziwiali profesjonalnie przygotowaną scenografię, kostiumy oraz zaangażowanie w grę młodych aktorów. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni do udziału w warsztatach rękodzieła, które poprowadziła p. Halina Murias z pomocą nauczycieli SP3. Wszyscy chętnie zabrali się do pracy. Efektem wspólnych działań były pięknie wykonane choinki z krepiny ozdobione kokardkami i cekinami. Każda rodzina wykonała również bombki choinkowe obsypane sztucznym śniegiem i ozdobione kolorowymi wstążkami, gwiazdkami i śnieżynkami. Wszyscy mogli zabrać samodzielnie wykonane ozdoby do domu. Pracę umiliły rozmowy przy herbacie i ciastku.

Po wspólnym odśpiewaniu piosenki "Przyjedź do nas Mikołaju", pojawił się długo oczekiwany Gość z workiem pełnym prezentów. Każdy, chcąc otrzymać podarunek od Świętego Mikołaja musiał go czymś wykupić np. piosenką, tańcem, wierszem. Wizycie Mikołaja towarzyszyły ogromne emocje. Nie zabrakło serdecznych rozmów i pamiątkowych zdjęć. Otrzymane prezenty sprawiły wszystkim wielką radość. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci podopiecznych i ich rodzin.

Anna Chmura


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 28 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART