zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 4/2016 OŚWIATA I KULTURA
Miś Antoś wyrusza w podróż po przedszkolach - Żabki

 

Grupa 3-latków przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu – „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” ogłoszonego przez Przedszkole nr 1 w Kolbuszowej. Patronatem akcji jest magazyn „Przedszkolne ABC”. Ideą programu jest rozwijanie czytelnictwa zgodnie z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017 oraz rozwijanie współpracy między przedszkolami. Bohaterem projektu jest miś Bruno, który wprowadza dzieci w świat literatury oraz zachęca do wspólnego czytania.

Nasze przedszkole włączyło sie w wersję gminną projektu: "Gmina Rzeszów czyta Małemu Misiowi". W ramach projektu do grupy Żabek również dołączył miś, któremu dzieci wspólnie nadały imię Antoś. Dzieciaki zaprosiły nowego przyjaciela do wspólnego świętowania z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w dniu 25 listopada. Miś – miłośnik wspólnego czytania wraz z dziećmi wysłuchał ich ulubionej bajki „O Złotowłosej i trzech misiach”. Następnego dnia Żabki wraz z paniami wypełniły Dziennik Podróży Misia, który będzie wędrował wraz z pluszakiem po miejscowościach powiatu rzeszowskiego.

Zgodnie z założeniem miś odwiedzi dziewięć przedszkoli, aby w każdej placówce wysłuchać wraz z dziećmi jednej bajki. Przedszkolaki z Błędowej już czekają na powrót Antosia, który wyruszył w podróż, są ciekawe jakie bajki pozna i przygody przeżyje. Z niecierpliwością wyczekują również misiów, które przybędą z innych przedszkoli. Z pewnością udział w projekcie przyniesie wiele korzyści dla najmłodszych - nie tylko zachęci przedszkolaki do czytania, ale również przyczyni się do kształtowania postawy otwartości na świat i poznawanie nowych ludzi.


Nauczyciele


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 19 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART