zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 4/2016 OŚWIATA I KULTURA
Miś Antoś wyrusza w podróż po przedszkolach - Żabki

 

Grupa 3-latków przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego programu – „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” ogłoszonego przez Przedszkole nr 1 w Kolbuszowej. Patronatem akcji jest magazyn „Przedszkolne ABC”. Ideą programu jest rozwijanie czytelnictwa zgodnie z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017 oraz rozwijanie współpracy między przedszkolami. Bohaterem projektu jest miś Bruno, który wprowadza dzieci w świat literatury oraz zachęca do wspólnego czytania.

Nasze przedszkole włączyło sie w wersję gminną projektu: "Gmina Rzeszów czyta Małemu Misiowi". W ramach projektu do grupy Żabek również dołączył miś, któremu dzieci wspólnie nadały imię Antoś. Dzieciaki zaprosiły nowego przyjaciela do wspólnego świętowania z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w dniu 25 listopada. Miś – miłośnik wspólnego czytania wraz z dziećmi wysłuchał ich ulubionej bajki „O Złotowłosej i trzech misiach”. Następnego dnia Żabki wraz z paniami wypełniły Dziennik Podróży Misia, który będzie wędrował wraz z pluszakiem po miejscowościach powiatu rzeszowskiego.

Zgodnie z założeniem miś odwiedzi dziewięć przedszkoli, aby w każdej placówce wysłuchać wraz z dziećmi jednej bajki. Przedszkolaki z Błędowej już czekają na powrót Antosia, który wyruszył w podróż, są ciekawe jakie bajki pozna i przygody przeżyje. Z niecierpliwością wyczekują również misiów, które przybędą z innych przedszkoli. Z pewnością udział w projekcie przyniesie wiele korzyści dla najmłodszych - nie tylko zachęci przedszkolaki do czytania, ale również przyczyni się do kształtowania postawy otwartości na świat i poznawanie nowych ludzi.


Nauczyciele


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 11 Sierpnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART