zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 4/2016 OŚWIATA I KULTURA
Stanisław Wyspiański - "Teatr swój widzę ogromny"

„Teatr mój widzę ogromny,

wielkie, powietrzne przestrzenie,

ludzie je pełnią i cienie,

ja jestem grze ich przytomny.”


Stanisław Wyspiański  - „Teatr swój widzę ogromny”


 

Mam wrażenie, że w tych słowach wybitny polski poeta zawarł istotę projektu, który Strefa Kultury Młodzieżowej będzie realizować już w przyszłym roku. A mowa tutaj o nie byle jakim przedsięwzięciu, bo młodzież chcąca rozwijać swoje pasje postanowiła stworzyć spektakl teatralny. Ba! Mało tego, że postanowili po raz kolejny sprawdzić się jako aktorzy, to zdecydowali, że scenariusz do owej sztuki również wyjdzie spod ich pióra.

Ktoś mógłby powiedzieć, że porwali się z motyką na słońce, brak im doświadczenia i częściowo zgadzam się z tym stwierdzeniem. Wiem jednak także, iż pokłady energii oraz wiele kreatywnych pomysłów ukrytych w ciałach i umysłach pasjonatów teatru z naszej gminy pozwolą na stworzenie czegoś zupełnie niezwykłego. Obcowanie z kulturą wysoką ubogaca duszę człowieka, projekty takie jak ten dają szansę na zaistnienie młodych talentów w lokalnych społecznościach, a czasami nawet wśród szerszego grona.

Wszystko zaczęło się przecież od poruszającego dzieła scenicznego przygotowanego na podstawie książki „Oskar i Pani Róża”, później przyszła pora na spotkanie z mieszkańcami „Podwórka”, którzy zjednoczyli się w obronie swojego miejsca na ziemi – był to musical w reżyserii Kamila Dobrowolskiego. Po raz kolejny nasz wniosek został pozytywnie oceniony przez ekspertów programu „Równać Szanse” i otrzymaliśmy grant na realizację projektu „Co jest grane?”. Jest nam niezmiernie miło, że możemy podzielić się z Wami taką radosną wiadomością.

Drodzy czytelnicy śledźcie czujnie wydarzenia na fanpage’u naszej grupy na facebooku, gdyż pojawią się tam informacje o rekrutacji uczestników i castingu do widowiska teatralnego. Do zobaczenia w teatrze!

Patryk Nazimek


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART