zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2020
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
GOPS CHMIELNIK
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 4/2020 URZĄD GMINY INFORMUJE
Zakończono realizację projektu "Budowa obiektów małej architektury - zagospodarowanie centrum miejscowości Borówki"

   

 Zakończono realizację projektu "Budowa obiektów małej architektury - zagospodarowanie centrum miejscowości Borówki"


Informujemy o zakończeniu ważnej dla naszych mieszkańców inwestycji. W Borówkach oddano do użytku nowy obiekt rekreacyjno-sportowy.

Przedmiotem przedsięwzięcia było zagospodarowanie centrum miejscowości Borówki poprzez budowę i montaż elementów małej architektury. Miejsce wybrane na lokalizację projektu, to obszar przestrzeni publicznej wokół Domu Ludowego w Borówkach. Do tej pory wskazany wyżej teren był częściowo niezagospodarowany, dlatego też postanowiono zaprojektować obiekt, który będzie łączył w sobie zalety miejsca rekreacji, wypoczynku i atrakcji turystycznej.

Zakres inwestycji objął budowę mini siłowni zewnętrznej (2 urządzenia) i placu zabaw (4 urządzenia). Dopełnieniem projektu była budowa alejek z kostki, montaż ławek, montaż tablicy z informacjami turystycznymi, wykonanie ogrodzenia i wykonanie nasadzeń drzew i krzewów. Obiekt przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych. Wyposażenie tak dobrano, tak aby spełniało wymagania norm bezpieczeństwa i posiadało wymagane certyfikaty. Przy rozmieszczeniu urządzeń w terenie wzięto pod uwagę jego cechy, warunki naturalne, wykorzystanie terenu z zachowaniem niezbędnych stref bezpieczeństwa dla poszczególnych urządzeń.

Dzięki realizacji operacji powstało mini centrum rekreacyjno-sportowe miejscowości, gdzie wolny czas mogą spędzać zarówno mieszkańcy jak i turyści. Obiekt jest ogólnodostępny, wszyscy chętni mogą korzystać z niego nieodpłatnie.

Projekt uzyskał dofinansowanie zewnętrzne w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wartość uzyskanego dofinansowania: 31 496,00 zł, co stanowi ok. 56% wartości przedsięwzięcia.

 

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART