zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2020
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
GOPS CHMIELNIK
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 4/2020 URZĄD GMINY INFORMUJE
Zakończono realizację projektu "Budowa obiektów małej architektury - zagospodarowanie centrum miejscowości Borówki"

   

 Zakończono realizację projektu "Budowa obiektów małej architektury - zagospodarowanie centrum miejscowości Borówki"


Informujemy o zakończeniu ważnej dla naszych mieszkańców inwestycji. W Borówkach oddano do użytku nowy obiekt rekreacyjno-sportowy.

Przedmiotem przedsięwzięcia było zagospodarowanie centrum miejscowości Borówki poprzez budowę i montaż elementów małej architektury. Miejsce wybrane na lokalizację projektu, to obszar przestrzeni publicznej wokół Domu Ludowego w Borówkach. Do tej pory wskazany wyżej teren był częściowo niezagospodarowany, dlatego też postanowiono zaprojektować obiekt, który będzie łączył w sobie zalety miejsca rekreacji, wypoczynku i atrakcji turystycznej.

Zakres inwestycji objął budowę mini siłowni zewnętrznej (2 urządzenia) i placu zabaw (4 urządzenia). Dopełnieniem projektu była budowa alejek z kostki, montaż ławek, montaż tablicy z informacjami turystycznymi, wykonanie ogrodzenia i wykonanie nasadzeń drzew i krzewów. Obiekt przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych. Wyposażenie tak dobrano, tak aby spełniało wymagania norm bezpieczeństwa i posiadało wymagane certyfikaty. Przy rozmieszczeniu urządzeń w terenie wzięto pod uwagę jego cechy, warunki naturalne, wykorzystanie terenu z zachowaniem niezbędnych stref bezpieczeństwa dla poszczególnych urządzeń.

Dzięki realizacji operacji powstało mini centrum rekreacyjno-sportowe miejscowości, gdzie wolny czas mogą spędzać zarówno mieszkańcy jak i turyści. Obiekt jest ogólnodostępny, wszyscy chętni mogą korzystać z niego nieodpłatnie.

Projekt uzyskał dofinansowanie zewnętrzne w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wartość uzyskanego dofinansowania: 31 496,00 zł, co stanowi ok. 56% wartości przedsięwzięcia.

 

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 10 Sierpnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART