Tekst pochodzi ze strony: http://wiescgminna.chmielnik.pl

Wieść Gmina Chmielnik

 Wieść Gminna 3/2011

Święto Gminy Chmielnik 



Kapela Malawianie

 

Na święcie Gminy Chmielnik spotykaliśmy się po raz szósty. Staramy się uatrakcyjniać to święto zapraszając różnorodne zespoły taneczne, wokalne, ludowe. W poprzednich latach na chmielnickiej scenie występowali miedzy innymi: Młoda Harta, Enigma MDK Tyczyn, Grupa Wataha taniec breakdance, zespół Malina z Połomii, Sagat z Tyczyna, Podkarpacka Szkoła Praktycznej Samoobrony, Tancerze z klubu tańca towarzyskiego Dżet, Kapela z Nosówki, Tyczyniacy. Prezentujemy też lokalnych artystów: zespół Górzanie i Chmielnickie Kłosy. Nie zawsze dopisywała nam pogoda (w ubiegłym roku zabawę przerwała nam burza), ale dobrej zabawy nic nie jest w stanie zepsuć.

Tegoroczny Festyn Rodzinny zorganizowany z okazji Święta Gminy Chmielnik odbył się 23 lipca w pogodne popołudnie na pięknej, nowej podłodze wykonanej ze środków funduszu sołeckiego.


Zabawy ze studiem teatralno-muzycznym
Fama


Zespół Chmielnickie Kłosy

O godzinie 14.00 rozpoczął się blok gier i zabaw dla dzieci prowadzonych przez studio teatralno – muzyczne FAMA z Dębicy. Zabawy przeplatane były występami wokalnymi młodych artystów ze szkoły muzycznej prowadzonej przez panią Justynę Szela – Adamską. W dalszej kolejności na scenie pojawiały się: Zespół Ludowy Chmielnickie Kłosy oraz zespół Górzanie. Zespół Górzanie istnieje od ponad 30 lat, obecnie kieruje nim Pani Zofia Nizioł. Zespół cieszy się dużymi osiągnięciami i uznaniem wśród społeczeństwa. Kultywowanie tradycji i folkloru to główna zasada działania. Górzanie reprezentują nasza gminę w przeglądach, konkursach i imprezach.

Święto Gminy jest miejscem debiutów zdolnej młodzieży. W ubiegłym roku mogliśmy podziwiać zdolności wokalne Edytki Czarnik, a w tym roku zadebiutowała Marysia Ziaja, która kilka lat śpiewała w chórze p. Justyny Szeli, a także wystąpiła w musicalu w meloniku pt. „Różowy pokoik: w teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Gościem festynu była Kapela ludowa Malawianie. Kapela powstała wiosną 2009 r. w Malawie, a działa przy GOKiB w Krasnem. Powstanie kapeli zainicjował mieszkaniec Malawy Eugeniusz Piotrowski. Kapela zrzesza autentycznych muzyków ludowych, dla których folklor jest życiową pasją. Program artystyczny zakończył występ tancerzy zespołu „Tempo Twist” działającego przy osiedlowym klubie kultury „Gwarek” na os. Kmity w Rzeszowie. Przewodzi mu doskonały choreograf i instruktor tańca Pan Marek Strzelecki. Piękne tancerki, przystojni tancerze, barwne stroje i gorące rytmy salsy, mamby, rock and rolla, samby, cha chy i rumby zachęciły wszystkich do wieczornych tańców trwających prawie do białego rana.

Dla najmłodszych dużą atrakcją było wesołe miasteczko, wprawdzie bez karuzeli, ale za to z trampoliną, dmuchaną zjeżdżalnią, samochodzikami i co najważniejsze z watą cukrową i popcornem.

Bardziej odważni mogli spróbować swoich sił dosiadając koni ze Stajni „Palomino” z Woli Rafałowskiej.

Podczas imprezy dyżur w punkcie opieki medycznej pełniły panie pielęgniarki Ewa Sroka i Agata Ziaja: udzielały informacji na temat zdrowego odżywiania, mierzyły ciśnienie i poziom cukru.

Można było również skorzystać z porad kosmetycznych udzielanych przez Panie z firmy AVON, oraz zakupić piękną i tanią, ręcznie wyrabianą, biżuterię.

Właściciel Delikatesów Jabłuszko zadbał o bufet (piwo, kiełbaski z rusztu, lody napoje), a Panie z koła Gospodyń w Chmielniku oferowały przepyszne domowe ciasto.

Organizatorzy ogrzewali herbatą, wzmacniali kawą i posilali pysznym żurkiem ugotowanym przez Radnego Gminy Adasia Ziobro.

Serdecznie dziękujemy sponsorowi panu Piotrowi Krztoniowi, właścicielowi Delikatesów Centrum za przekazane artykuły spożywcze wykorzystane do przygotowania żuru.

 

ORGANIZATORZY SKŁADAJĄ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM, KTÓRZY POMAGALI PRZY ORGANIZACJI ŚWIĘTA GMINY CHMIELNIK.


 

Beata Wojnarowicz-Hondz