Tekst pochodzi ze strony: http://wiescgminna.chmielnik.pl

Wieść Gmina Chmielnik

 Wieść Gminna 4/2010

Nowe sportowe możliwości  


Infrastruktura sportowa Gminy Chmielnik powiększyła się o kolejne boisko sportowe. Wybudowano je przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Chmielniku. Jest to boisko wielofunkcyjne o wymiarach 22m x 44m, z nawierzchnią poliuretanową, ogrodzone i oświetlone, przystosowane do gry w piłkę siatkową, koszykową, ręczną oraz tenisa ziemnego. Koszt realizacji przedsięwzięcia wyniósł 438 427 zł. Gmina uzyskała dotację na realizację zadania w wysokości 180 500 zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu „Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży.”

Oficjalne otwarcie obiektu nastąpiło 17 listopada 2010 r. Dokonano go przy współudziale przedstawicieli biura Wojewody Podkarpackiego i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Wójta Gminy Chmielnik, Dyrektorów i nauczycieli szkół, Proboszcza Parafii Chmielnik, Radnych i Sołtysów Gminy oraz młodzieży szkolnej. Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy za udział w konkursie poezji i prozy na temat sportu w ramach programu „Trzymaj formę”. Na koniec szkolni sportowcy rozegrali inauguracyjny mecz piłki siatkowej.

Z kolei przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Chmielniku „Lisi Kąt” zamontowano kolorowy plac zabaw, którego koszt wyniósł 23 790 zł.

Mamy nadzieję, że młodzież będzie często korzystać z boiska, a sportowe hasło „wygrywa ten, kto walczy fair play” będzie jej przyświecać nie tylko na boisku, natomiast dzieci będą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu korzystając z placu zabaw i przyniesie im to wiele radości.

Agnieszka Czarnota