Tekst pochodzi ze strony: http://wiescgminna.chmielnik.pl

Wieść Gmina Chmielnik

 Wieść Gminna 1/2012

ZABAWA KARNAWAŁOWA 


Co nowego w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Gminy Chmielnik?

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Karnawał, to czas zabaw i tańców. Ostatki hucznie świętowaliśmy również w naszym Stowarzyszeniu. 11 lutego 2012 r. członkowie naszej grupy wzięli udział w zabawie karnawałowej. Wszyscy pięknie się bawili; niepełnosprawni i ich rodzice oraz dzieci z klasy III. Do tańca przygrywał człowiek ,,orkiestra’’ pan Janusz Szczęch. Zabawa była dostosowana do potrzeb i gustów wszystkich obecnych. Zorganizowano tańce integracyjne w kółeczku, ale były też tańce parami. Wśród członków naszego Stowarzyszenia nie brakło par, które w tańcu bardzo dobrze czuły się, a tańcząc ze sobą, przypadły sobie do gustu.

Poza tradycyjnymi tańcami zorganizowano również inne atrakcje. Organizatorzy przewidzieli czas na zaprezentowanie swoich zainteresowań, pasji, zdolności. Kasia Zimirowicz pokazała wszystkim jak pięknie tańczy (w szkole chodzi na zespół taneczny). Karol Nizioł opowiedział zebranym bajkę o Czerwonym Kapturku, modulując głosem, jak prawdziwy aktor, aby wzbudzić wśród słuchających emocje: lęk, strach, radość. Jeszcze inna dziewczynka z klasy I zaprezentowała zdolności wokalne, zaśpiewała piosenkę o babci i dziadku. Wszyscy występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Klasa III z naszej szkoły dla członków Stowarzyszenia przedstawiła baśń pt. ,,Księżniczka na ziarnku grochu”. W rolę księżniczki wcieliła się Agata Czarnota, zaś księciem, który prosił o jej rękę był Jakub Majder. Baśń wszystkim bardzo podobała się, czego wyrazem były brawa i radość na twarzach widzów.

Mamy ze Stowarzyszenia ,,osłodziły’’ spotkanie pysznymi plackami. Był też barszczyk czerwony i paluszki. Po części konsumpcyjnej niepełnosprawni zajęci byli wykonywaniem pracy plastycznej, zaś przewodnicząca Stowarzyszenia, Zofia Puterla, przedstawiła rodzicom sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działalności Stowarzyszenia za miniony rok. Zaplanowano tez pracę na kolejny rok, między innymi udział w projekcie ogłoszonym przez Urząd Gminy Chmielnik.

,,Żegnamy się, alleluja, spotkamy się, alleluja” z taką piosenką na ustach wszyscy żegnali się, życząc sobie zdrowia i pogody ducha do kolejnego spotkania.

Zofia Puterla