Tekst pochodzi ze strony: http://wiescgminna.chmielnik.pl

Wieść Gmina Chmielnik

 Wieść Gminna 2/2015

Konkurs Wiedzy Biblijnej 


Uczennica kl. IV Szkoły Podstawowej nr 1 im. por. Jana Bałdy w Chmielniku Iga Olesiejuk wzięła udział w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej dla Szkół Podstawowych pt. „Ewangelia św. Marka drogą ucznia Jezusa”. Konkurs organizowany był przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej dla dzieci szkół podstawowych klasy od IV do VI.

Konkurs był przeprowadzony w trzech etapach: szkolny, rejonowy i diecezjalny. Na etapie szkolnym Iga uzyskała najlepszy wynik i dlatego mogła wraz z innymi uczniami reprezentować szkołę na etapie rejonowym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 17 w Rzeszowie 28 kwietnia 2015 roku.

Iga uzyskując bardzo dobry wynik na etapie rejonowym zakwalifikowała się do ostatniego, trzeciego etapu, czyli finału diecezjalnego w Rzeszowie. Uczestnicy Konkursu zostali zaproszeni na finał 29 maja 2015 roku, który odbył się w Domu Rekolekcyjnym Diecezji Rzeszowskiej „Tabor” w Rzeszowie. W finale było reprezentowanych 80 szkół podstawowych z diecezji. Nasza uczennica zajęła 11 miejsce, zdobywając 86 punktów na 100 możliwych.

Serdecznie gratulujemy Idze tak wielkiego sukcesu, gdyż jest dopiero w klasie czwartej i stawała do rywalizacji z wieloma starszymi od siebie uczniami klas piątych i szóstych. Jesteśmy dumni, że tak skutecznie reprezentowała naszą szkołę, bo zabrakło tak niewiele, by zdobyć tytuł finalisty. Życzymy dalszych sukcesów naukowych również w innych dziedzinach wiedzy!

Szkoła Podstawowa nr 1