Tekst pochodzi ze strony: http://wiescgminna.chmielnik.pl

Wieść Gmina Chmielnik

 Wieść Gminna 2/2021Taaka ryba 


W dniu 5 czerwca 2021r., w Tarnawce, odbyły się zawody wędkarskie zorganizowane z okazji Dnia Dziecka przez Koło Wędkarskie nr 8 w Zabratówce, Gminę Chmielnik i SZiK.

Zawody rozpoczęły się o godz.10.00. Początkowo pogoda nie zachęcała, ale w ostatniej chwili zdecydowaliśmy z tatą, że jednak pojedziemy zobaczyć, jak tam jest.. I to była dobra decyzja. Już po około dwóch godzinach złowiłem, jak się okazało później, największą rybę. Był to karp i ważył 2.29 kg.

Byłem bardzo zadowolony i szczęśliwy. Nie spodziewałem się żadnej wygranej. Każdy uczestnik zanosił swoją zdobycz do ważenia i mierzenia, każdy mógł wygrać. Wszyscy oczekiwaliśmy na wyniki. Zaskoczyły mnie informacje, gdy ogłosili, że to ja zająłem 1 miejsce. A była duża konkurencja, bo startowało aż 72 uczestników. Na pewno w przyszłym roku też wezmę udział w takich zawodach. Myślę, że będę rozwijał tą pasję bo jest to naprawdę ciekawe i interesujące, a przy tym można wypocząć i spędzać czas na świeżym powietrzu. Moje zainteresowanie wędkarstwem zaczęło się rok temu. Jeszcze tylko dodam, że to moja piąta złowiona ryba, i największa.. Zachęcam do wędkowania, to super sprawa.

  

Krystian Siwiec kl. III - Szkoła Podstawowa nr 1
im. Por. Jana Bałdy w Chmielniku