zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gmina Nr 1/2008
Tradycje Wielkanocne i wiosenne
Święconka
Konkurs na najpiękniejsza Palmę wielkanocną, kartę i pisankę
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHRONA ŚRODOWISKA
KRONIKA SPORTOWA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2008 Konkurs na najpiękniejsza Palmę wielkanocną, kartę i pisankę
Konkurs na najpiękniejsza Palmę wielkanocną, kartę i pisankę

Palma wielkanocna lub zastępująca ją gałązka wierzbowa jest tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby oraz gałązek malin i porzeczek. Natomiast w trzpień palmy wplatane są bukszpan, barwinek, borówka, cis, widłak. Finezyjne, niezwykle starannie i pięknie wykonane palmy to małe dzieła sztuki, Wystarczy trochę cierpliwości, zręczności aby własnoręcznie wykonać piękną palmę wielkanocną. Takie właśnie niezwykle piękne palmy można obejrzeć w Urzędzie Gminy w Chmielniku.
Obok palm możemy podziwiać kartki świąteczne oraz pisanki. Wszystkie prace zostały wykonane przez dzieci i młodzież z Gminy Chmielnik na konkurs plastyczny organizowany przez GBP w Chmielniku.


 

Beata Wojnarowicz-Hondz

 


drukuj


Niedziela, 16 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART