zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gmina Nr 1/2008
Tradycje Wielkanocne i wiosenne
Święconka
Konkurs na najpiękniejsza Palmę wielkanocną, kartę i pisankę
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHRONA ŚRODOWISKA
KRONIKA SPORTOWA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2008 OŚWIATA I KULTURA
OŚWIATA I KULTURA

Szopka noworoczna
Kolędy czar
Czucie i wiara
Wielki Dzień Czytania w SP nr 2 w Chmielniku
Składając życzenia-dziękujemy
Gminny przegląd kolęd i pastorałek
Nareszcie się budzimy
Gminny przegląd kolęd i pastorałek

W dniu 29 stycznia w SP im. Św. J. Kantego w Błędowej Tyczyńskiej odbył się wyjątkowy koncert. Soliści, zespoły i chóry ze szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy odśpiewali kolędy, te znane i tradycyjne oraz mniej popularne, ale równie urokliwe i nastrojowe pastorałki.

zdjecie

Można więc było m.in. usłyszeć: „Gore gwiazda”, „Skrzypi wóz”, „Jantek woła, baran beczy”

Podniosły i jeszcze bożonarodzeniowy nastrój podkreślał nie tylko śnieg leżący za oknem, ale również akompaniament dzwonków, tamburynów, organów i flażoletów rozbrzmiewający w murach szkoły.

I chociaż koncert nie miał charakteru konkursu, dało się zauważyć u uczestników ogromne zaangażowanie, zdrową rywalizację i doping w formie gromkich braw i wspólnego śpiewania. Wszyscy młodzi artyści z rąk Pani dyrektor otrzymali dyplomy oraz płyty CD z kolędami i pastorałkami. Organizatorzy podziękowali również wykonawcom smacznym poczęstunkiem.

Impreza ta świadczy bez wątpienia o tym, że mała błędowska szkoła może wykreować niepowtarzalną i unikalną na mapie kulturowej gminy imprezę artystyczną, która nie tylko pielęgnuje piękną tradycję naszego regionu, ale również podtrzymuje więzi pomiędzy dyrektorami, nauczycielami i uczniami szkól gminy Chmielnik.

zdjecie

Dziękujemy więc wszystkim: organizatorom, sponsorom i uczestnikom za głębokie zrozumienie przesłania i idei tej imprezy.

Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Dagmara Trojan


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 16 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART