zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2009 OŚWIATA I KULTURA
Gimnazjaliści przypominają o czymś ważnym ….

25.01.2009 w Gimnazjum w Chmielniku zostały wystawione Jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli tejże szkoły. To niedzielne popołudnie stało się okazją do spotkania i chwili zadumy dla przybyłych gości, którzy zechcieli potwierdzić swoją obecnością wciąż żywe zainteresowanie i poparcie dla wszelkich podejmowanych działań w naszym Gimnazjum. Przy tej okazji, za wszelkie formy wsparcia, Pani Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie chmielnickiego Gimnazjum serdecznie dziękują.

 

Spektakl od początku robił wrażenie: scenografia z wykorzystaniem techniki multimedialnej, piękna oprawa muzyczna, a w końcu tekst, który trafiał gdzieś głęboko do każdego widza. Uczniowie w bardzo piękny i poważny sposób przedstawiali na przemian dwie rzeczywistości: biblijną – na nowo przeżywana historia narodzin Jezusa, czyli sceny z udziałem Maryi, Józefa, króla Heroda, pasterzy i mędrców oraz współczesną – tu, na scenie pojawili się współcześni biznesmeni przedkładający pracę nad rodzinę, zabiegani rodzice, młodzież zagubiona wśród przemocy oraz samotne dzieci, które mają wszystko oprócz obecności i bliskości rodziców. Tło do gry naszych młodych aktorów stanowiły wyświetlane filmowe obrazy, przedstawiające problemy XXI w., takie jak konflikty zbrojne, głód, kataklizmy, a w tym wszystkim samotność jednostki zagubionej w pędzącym świecie.

Warto pamiętać, że nikt nie jest doskonały, ale w każdym z nas tkwi dobro i pragnienie miłości – przypomnieli gimnazjaliści. Wystarczy się rozglądnąć wokół siebie, jest tyle możliwości ulepszania tego świata, wystarczy chwila uwagi, uśmiech czy dobre słowo. Taka myśl towarzyszyła chyba wszystkim widzom na tegorocznych Jasełkach w chmielnickim Gimnazjum. I życzymy, aby nie przepadła gdzieś wśród świątecznych zakupów na zbliżającą się Wielkanoc.

 

Monika Wójcik


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 2 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART