zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2010 GOPS W CHMIELNIKU
GOPS W CHMIELNIKUOgłoszenie
Pomoc społeczna
Świadczenia rodzinne i fundusz alimentacyjny
Zmiana w świadczeniu pielęgnacyjnym
Świetlica socjoterapeutyczna
Życzenia
Świetlica socjoterapeutyczna

Witamy Szanownych Czytelników Wieści Gminnych. Od naszego ostatniego artykułu minęło kilka miesięcy. Ten czas obfitował dla nas w różne wydarzenia, które chcielibyśmy Państwu pokrótce przybliżyć.

W miesiącu styczniu br. organizowaliśmy wiele konkursów m.in. konkurs plastyczny pt: „Zimowo nam”, w którym wzięło udział wiele osób. W lutym br. zorganizowaliśmy w naszej świetlicy na zakończenie karnawału dyskotekę walentynkową i obdarowaliśmy się wzajemnie własnoręcznie wykonanymi pocztówkami z tej to właśnie okazji. Natomiast na dzień 8 marca przygotowaliśmy dla każdej z naszych świetlicowych kobiet krepinowe lilie tygrysie, które wyglądały prawie jak żywe kwiaty. Poprzez uczestniczenie w zajęciach plastycznych mieliśmy możliwość odkryć swój potencjał twórczy i rozwijać swoje umiejętności artystyczne, między innymi przy użyciu takich technik jak malarstwo witrażowe czy decoupage (technika serwetkowa), dzięki którym stare czy niepotrzebne przedmioty nabierają nowego wyrazu, znaczenia, piękna i artystycznej głębi. W ramach zajęć kulinarnych uczymy się samodzielnie przygotowywać potrawy, np. gofry z bitą śmietaną i owocami, sałatki warzywne i owocowe, czy też słodkie wafle z toffi. Aktualnie czynimy przygotowania do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Odlewamy, czyścimy i malujemy gipsowe pisanki, kurczaki, zające, a także wykonujemy koszyczki techniką origami. Wszystkie te czynności sprawiają nam wiele radości i odczuwamy satysfakcję z własnych dokonań.

 

   

 

Wychowawca i Wychowankowie Świetlicy
Socjoterapeutycznej w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 30 Stycznia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART