zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2010 OŚWIATA I KULTURA
Harcerska Akcja Rad(t)owania Ducha w Szkole Podstawowej nr 2 w Chmielniku

W Szkole Podstawowej nr 2 w Chmielniku, od września 2008 roku, działa harcerski zespól gitarowy „HARD” – Harcerska Akcja Rad(t)owania Ducha. Zajęcia odbywają się w ramach realizowanego w szkole projektu unijnego „Program Rozwojowy SP nr 2 w Chmielniku”. Zespół składa się z dwudziestu czterech uczniów należących do drużyny harcerskiej działającej przy placówce pod kierunkiem pani Marty Rejman. Gitary dla uczniów zostały zakupione z funduszy unijnych.

Zajęcia prowadzą Tymoteusz Buczyński i wolontariuszka Karina Rejman, którzy z zespołem są związani od samego początku. Głównym zadaniem prowadzonych zajęć jest nauka gry na gitarze, ale również ważna jest, nabywana w ten sposób, umiejętność pożytecznego organizowania sobie czasu wolnego. Nauka gry na gitarze jest elementem edukacji muzycznej prowadzonej w szkole i ma na celu zapobieganie zachowaniom niepożądanym.

Liczne występy zespołu są doskonałą motywacją do nauki, ale także wpływają na pewność. „HARD” na swoim koncie posiada liczne występy. Gitarzyści mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas uroczystości szkolnych i lokalnych: Dnia Nauczyciela, Święta Niepodległości, Wigilii szkolnej, Dnia Papieskiego. Bardzo ważnym momentem dla zespołu był koncert kolęd zorganizowany w Domu Kultury na rzeszowskim Nowym Mieście. Podczas koncertu zespół zaprezentował najpopularniejsze kolędy: „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Cicha noc”. Występ był doskonałą okazją do zaprezentowania się przed szerszą publicznością. Pomimo, że był to pierwszy tak duży występ zespołu, harcerze poradzili sobie doskonale.

Zespół posiada w swym repertuarze piosenki harcerskie, patriotyczne, kościelne, a także piosenki m.in. z repertuaru Maryli Rodowicz, Urszuli, Moniki Brodki, Katie Melua oraz zespołów: Lady Pank, Kombi, Dżem, Czerwone Gitary, Strachy na Lachy, Perfect.

 

 

 

Tymoteusz Buczyński


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Wtorek, 28 Marca 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART