zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2010 OŚWIATA I KULTURA
Turniej sportowy na feriach


W dniach 17 - 18 lutego 2010 r. w Centrum Dydaktyczno-Sportowym Politechniki Rzeszowskiej odbył się I Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Programu „PROJEKTOR - wolontariat studencki”: „SPORT TWOJĄ SZANSĄ”.

W imprezie wzięło udział 14 reprezentacji szkół zgłoszonych w Programie, w tym reprezentacja Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Błędowej Tyczyńskiej.

Nagrodę Główną – Puchar Turnieju – ufundował Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.

Nasza drużyna, po bardzo wyrównanych meczach pierwszego dnia, awansowała do II etapu rozgrywek. Niestety los zdecydował, że w fazie finałowej spotkaliśmy się z faworytami turnieju i mimo ambitnej postawy nie udało się zająć lepszego miejsca niż VIII.

Całej imprezie towarzyszyły ogromne emocje, na twarzach zawodników widać było zaangażowanie i poświęcenie, a w ich oczach ogromną radość i szczęście, zwłaszcza w momencie rozdawania nagród (dla każdego uczestnika), których było tak wiele dzięki sponsorom.

Drużynię błędowską tworzyli: Paweł Cyrul, Michał Grzebyk, Kamil Saj, Mateusz Majchrowski, Mariusz Ciura, Jakub Delikat

Turniej został objęty Honorowym Patronatem Rektora Politechniki Rzeszowskiej, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Celem nadrzędnym turnieju była promocja czterech wartości, które przyświecają organizatorom turnieju:

Sport – promowanie sportu wśród najmłodszych, który jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju młodego człowieka, przedstawienie go jako alternatywy dla rozrywek typu: Internet, telewizja, gry komputerowe.

Ambicja – cecha charakteru polegająca na silnym poczuciu godności osobistej oparta na stawianiu sobie trudnych celów i dążenia do ich realizacji. Rozwijanie ambicji w tak młodym wieku, sprzyja rozwojowi woli, przejawiającej się jako silna tendencja do samodzielności.

Braterstwo – według słów Jean Giraudoux: „Braterstwo jest tym, co wyróżnia człowieka”. Jest to rozwój silnych więzów emocjonalnych z daną grupą rówieśników. Wzmacnia poczucie przynależności do grupy, rozwoju ducha współpracy oraz troskę o innych.

Integracja – działania zmierzające do uściślenia pozytywnych relacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami turnieju i wzajemnego szacunku dla zawodników z przeciwnej drużyny.

Ważną sprawą odnoszącą się do wartości sportowych jest promocja młodych talentów, które mogą pojawić się na takim turnieju. Kto wie, może w przyszłości jeden z grających na tym turnieju chłopców, zostanie następcą Kazimierza Deyny czy Zbigniewa Bońka?

 

Tomasz Kaczorowski


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Wtorek, 28 Marca 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART