zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2010 OŚWIATA I KULTURA
W Błędowej Seniorzy świętowali „śpiewająco”…

Dnia 21 stycznia 2010 r. Szkołę Podstawową im. św. Jana Kantego w Błędowej Tyczyńskiej we władanie wzięli starsi mieszkańcy wsi – Seniorzy oraz Babcie i Dziadkowie. Do tego święta najpilniej przygotowywali się młodsi uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi nauczycielami. Przedszkolaki, z Punktu Przedszkolnego ŻACZKI, od wielu dni zapamiętale ćwiczyły wiersze, piosenki. Ich nieco starsi koledzy sumiennie trenowali taneczne kroki krakowiaka, którym zamierzali olśnić wszystkich zaproszonych na ten dzień gości. A wszystkie dzieci postanowiły obdarować szanownych Seniorów. Własnoręcznie wykonały upominki, laurki i piękne kwiatki z bibuły. Dzięki Radzie Rodziców i wspaniałym Mamom, na które nasza szkoła zawsze może liczyć, każdy przybyły Senior zasiadł przy wspólnym stole i został podjęty pysznym obiadem, oraz rozpływającym się w ustach ciastem, z którego słyną błędowskie gospodynie.

Ale to jeszcze nie koniec uroczystości, jakie miały miejsce w naszej szkole tego dnia. Od wielu lat zapraszamy wszystkie szkoły z terenu gminy na wspólne kolędowanie. Tego roku w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek wzięły udział następujące szkoły; Publiczne Gimnazjum. im. Szarych Szeregów w Chmielniku, Społeczne Gimnazjum Doliny Strugu w Chmielniku, Szkoła Podstawowa nr 2 w Chmielniku im. Jana Pawła II, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Maksymiliana Marii Kolbego oraz my. Od wielu lat nasze działania wspiera Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku, która każdego roku nagradza śpiewające zespoły pięknymi książkami. Z kolejnym mijającym rokiem poziom artystyczny przeglądu rośnie, takiego zdania byli uczestniczący w tym wydarzeniu Seniorzy. Podziwiali kunszt muzyczny p. T. Kotarby, który towarzyszył akompaniamentem wszystkim chórom i solistom. Po prezentacji zespołów nadszedł moment najmilszy, rozdania nagród oraz wspólnego śpiewania kolęd. Któż z nas nie lubi tych wzruszających, ściskających gardła i serca, melodii. Dźwięków budujących wspólnoty małe i większe, te na moment i te na dłuższy czas. Ach, kolęda, kolęda!

Niezwykły to dzień, przyniósł ze sobą wiele wspaniałych chwil, sprawił wiele radości seniorom, muzykującym uczniom oraz wszystkim, przybyłym na nasze błędowskie uroczystości gościom. Cieszymy się z tego, że choć jesteśmy małą szkołą to drzemie w nas wielka siła,a takie dni jak ten, który właśnie mija, sprawiają, że czujemy się dumni i szczęśliwi. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoim przybyciem, zaangażowaniem i wsparciem.

Do zobaczenia za rok!

 

E. Cieszyńska


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Wtorek, 27 Lutego 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART