zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2010 URZĄD GMINY INFORMUJE
Inwestycje ruszają

Mając na względzie obniżenie kosztów związanych z zagospodarowaniem osadów pościekowych z gminnej oczyszczalni ścieków podjęto działania w sprawie nabycia nieruchomości z przeznaczeniem jej na zagospodarowanie osadu (wykorzystanie rolnicze).

W marcu udało się podpisać pierwszą z umów zakupu działki sąsiedniej w stosunku do oczyszczalni ścieków, posiadającej powierzchnię 0,79 ha.

Zachęceni udaną realizacją boiska ze sztuczną nawierzchnią w Woli Rafałowskiej zdecydowaliśmy pójść w kierunku rozwoju infrastruktury sportowej. Podjęto kroki przygotowawcze do budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Chmielniku. Pierwszą z umów nabycia nieruchomości o pow. 0,3094 ha - o dogodnej lokalizacji, tuż obok szkoły - zawarto w marcu. Zlecono także opracowanie projektu.

Przygotowany natomiast jest już projekt budowy boiska wielofunkcyjnego przy Gimnazjum w Chmielniku.

Gmina przystąpiła także do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru około 5 ha położonego w Woli Rafałowskiej – przysiółek Przysłopy pod tereny sportowe i rekreacyjne.

 

Agnieszka Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 9 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART