zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2011 GOPS W CHMIELNIKU
GOPS W CHMIELNIKU

Zdrowych, pogodnych, spokojnych

Świąt Wielkanocnych

pełnych wiary, nadziei i miłości

oraz wesołego "Alleluja"

życzą

Kierownik, Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chmielniku

i Wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej


Czym zajmuje się świetlica terapeutyczna ?
Człowiek – najlepsza inwestycja
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc żywnościowa
Świadczenia alimentacyjne i fundusz alimentacyjny
Czym zajmuje się świetlica terapeutyczna ?

Szanowni Czytelnicy!

Już po raz kolejny spotykamy się na łamach „Wieści Gminnych”.

W związku, że od naszego ostatniego artykułu minęło kilka miesięcy, chcielibyśmy pokrótce przedstawić czym zajmowaliśmy się przez ten czas w naszej świetlicy. Uczestniczyliśmy bowiem w różnorakich zajęciach m.in. socjoterapeutycznych, dydaktycznych, plastyczno – technicznych, kulinarnych, z zakresu ludoterapii, muzykoterapii, profilaktyki prozdrowotnej.

Zajęcia dydaktyczne to dla nas czas poświęcany na naukę, czyli odrabianie prac domowych jak i rozwijanie logicznego myślenia poprzez rozwiązywanie zagadek logicznych.

Dzięki zajęciom z muzykoterapii bierzemy udział w treningach autogennych w czasie których wyciszamy i pozbywamy się nagromadzonych w czasie dnia trudnych emocji, napięć. Dla poprawy nastroju śpiewamy karaoke nasze ulubione piosenki.

W ramach zajęć plastyczno – technicznych tworzymy prace stosując różnorodne techniki plastyczne np. gwasz (malowanie farbami na gazie), wyklejanki, wydzieranki, wycinanki witrażowe z papieru, orgiami płaskie z koła i modułowe, collage, decoupage, malarstwo witrażowe, akrylowe, rysunek węglem, kredkami ołówkowymi, woskowymi, akwarelowymi, pastelami suchymi i olejnymi, kolorowym tuszem oraz batik świecowy. Na zajęciach wykonujemy prace przestrzenne z różnorodnych materiałów np. masy solnej, plasteliny, modeliny, makaronu, krepiny, folii aluminiowej, gipsu dentystycznego itp. Końcem marca b.r. organizowaliśmy w świetlicy plastyczny konkurs wiosenny pt: „Inspiracje wiosenne”. Prace wykonaliśmy różnorodnymi technikami, zdobią one teraz naszą świetlicową gazetkę.

W ramach zajęć z profilaktyki prozdrowotnej zdobywamy i poszerzamy wiedzę na różne tematy związane ze zdrowiem; „Znaczenie spożywania warzyw”, „Co warto wiedzieć o stresie? jak sobie radzić w sytuacjach stresowych?”, „Pierwsza pomoc przedmedyczna”, „Depresja – choroba duszy i ciała”.

W świetlicy mamy również czas na zabawę i relaks poprzez udział w różnych zabawach ruchowych m.in.
w cymbergaja, ping-ponga, piłkarzyki, Wygibajtus, czy różnorakich gier planszowych.

Obecnie przygotowujemy się do świąt poprzez wykonywanie stroików na świąteczne stoły i ozdób do wielkanocnych koszyczków.

Wychowankowie i Wychowawca

Świetlicy Socjoterapeutycznej


do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 19 Maja 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART