zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2011 OŚWIATA I KULTURA
OŚWIATA I KULTURA

Dochodowa gazetka?
Szkolny Klub Wolontariusza
Dzień Otwartych Drzwi w Gimnazjum
Wychowywać, ale jak?
Finalista konkursu z języka angielskiego
Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam ludzie dobre serca mają ... - V Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Błędowej Tyczyńskiej
Każdy ma talent – należy pomóc go odkryć
Bezpieczny w Sieci
Ocalmy od zapomnienia
Jak uprząść ze słomy złoto…
Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam ludzie dobre serca mają ... - V Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Błędowej Tyczyńskiej

Świąteczny okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku to ciepły czas, w którym od pięciu już lat w błędowskiej szkole rozbrzmiewa wspaniała muzyka, więc w tym roku nie mogło być inaczej– Kolędy i Pastorałki oraz pieśni bożonarodzeniowe słychać było w całej gminie. Jest to efekt kolejnego, bo już V Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek! 1 lutego Szkołę Podstawową im. św. Jana Kantego odwiedziło wielu wspaniałych solistów i grup wokalno-instrumentalnych wywodzących się z 7 szkół z terenu Gminy Chmielnik– tak więc mogliśmy posłuchać wspaniałej bożonarodzeniowej muzyki w wykonaniu uczniów z Chmielnika: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej z Zabratówki i ze szkoły w Błędowej Tyczyńskiej. We wspólnym kolędowaniu uczestniczyli również soliści i chóry z Gimnazjum im. Szarych Szeregów oraz Społecznego Gimnazjum Doliny Strugu w Chmielniku. Wszystkich zachwyciła i porwała do wspólnego śpiewania grupa chórzystów z Gimnazjum Społecznego kolędująca w stylu gospel.

Sukces Przeglądu wynika z tradycji kolędowania w naszej ojczyźnie, oraz zaangażowania nauczycieli uczących w wymienionych szkołach m.in. p. Tomasza Kotarby, p. Dagmary Trojan, p. Bogdana Kaczora. Nagrody dla szkół uczestniczących w konkursie przygotowała Gminna Biblioteka z Chmielnika. Soliści i chóry występujące przed naprawdę dużą widownią, miały ogromną tremę ale i wdzięcznych słuchaczy.

Wszyscy uczestnicy Przeglądu mogli ze sobą wspólnie pośpiewać, porozmawiać, poznać się bliżej i umówić na spotkanie, może na kolejnym przeglądzie kolęd … za rok.


Zofia Międlak-Mruk


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 1 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART