zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2011 OŚWIATA I KULTURA
Ocalmy od zapomnienia

Czas płynie szybko…

W niepamięć odchodzą ludzie, wydarzenia, zmieniają się miejsca…

Gdy sięgamy pamięcią wstecz, okazuje się, że coraz więcej tam luk, białych plam. A tak bardzo chcielibyśmy pamiętać… Niestety …

Dlatego tak ważne jest, aby ocalić od zapomnienia te chwile ulotne jak motyle, tych ludzi, którzy uczynili dla nas tyle dobra, te miejsca, które nowa cywilizacja zmienia.

Prawdziwe skarby tkwią w naszych mamach, tatach, babciach, dziadkach. Ileż opowieści o czasach im współczesnych słyszeliśmy. Ileż z nich budzi nasze zdziwienie. Żal byłoby, aby wraz z tymi ludźmi odeszła w mroki niepamięci nasza historia, to, co było dla nich ważne, o co walczyli, zabiegali, co stanowiło ich codzienność.

Dlatego też zachęcamy wszystkich do spisywania wspomnień o naszej miejscowości, o ludziach i miejscach. Może wspólnie uda nam się „zatrzymać” czas?

Spisane i podpisane opowieści prosimy dostarczyć osobiście do Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku w godzinach jej pracy lub drogą elektroniczną na adres gbpchmielnik@op.pl.

Mamy nadzieję, że ze zgromadzonych prac stworzymy zbiorek wspomnień.

Agata Litwin-Ślemp


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 3 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART