zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2011 URZĄD GMINY INFORMUJE
Wręczenie medali „Za Zasługi dla Obronności Kraju”

W dniu 12 kwietnia 2011 roku w Sali Audytoryjnej Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, rodzicom z terenu powiatu rzeszowskiego, których trzech i więcej synów odbywało służbę wojskową.

Organizatorami uroczystości byli Starosta Rzeszowski – Józef Jodłowski oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Rzeszowie – ppłk Wojciech Szyndlar. W imieniu Ministra Obrony Narodowej medale wręczał Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie – płk dypl. Witold Przybyła w asyście Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego – Anny Kowalskiej, Starosty Rzeszowskiego, Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Rzeszowie oraz Wójta Gminy Chmielnik Pana Krzysztofa Grada.

Z terenu naszej Gminy Srebrnymi medalami za zasługi dla obronności odznaczone zostały następujące rodziny: Państwo Władysława i Stanisław Bartoszek, Państwo Janina i Stanisław Madera, Państwo Cecylia i Aleksander Mitał, Państwo Marta i Józef Czarnota, Państwo Janina i Edmund Tereszkiewicz.

Wójt Gminy Chmielnik obecnym na uroczystości rodzinom Państwu Władysławie i Stanisławowi Bartoszek, Państwu Janinie i Stanisławowi Madera, Państwu Cecylii i Aleksandrowi Mitał, wręczył kwiaty i drobny upominek, złożył gratulacje oraz wyrazy uznania za trud włożony w wychowanie synów podkreślając, iż to rodzice wskazują życiową drogę, przekazują godne do naśladowania wzorce i wpajają obywatelską powinność dla dobra naszego kraju.

Obecni rodzice nie ukrywali zadowolenia z zaproszenia i jednoznacznie stwierdzili, że wojsko było dobrą szkołą dla ich synów.

Podczas uroczystości wręczono również wyróżnienie Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie: tytuł „Wiarusa Podkarpackiego Wojska”, który otrzymał Pan Krzysztof Grad – Wójt Gminy Chmielnik.

Kierownik USC


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 4 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART