zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 1/2012 OŚWIATA I KULTURA
"Podzielimy się radością i uśmiechem czystym, i dobrocią, życzliwością z każdym sercu bliskim…"

Nie tak dawno przeżywaliśmy radosne święta Bożego Narodzenia. Spędziliśmy je głównie w gronie najbliższych nam osób. Był zapewne czas na długie, wieczorne rozmowy przy świetle choinkowych lamp i zapachu świerkowych gałązek. Każdy z nas chciałby, aby czar świątecznych dni trwał w jego życiu jak najdłużej. Święta wyzwalają bowiem wyjątkową aurę, która sprzyja komunii serc. Ale kto powiedział, że tak ma być tylko w Święta?

Okres poświąteczny jest także doskonałą okazją, aby spotkać się z Ludźmi, którzy również są nam bliscy. Poza domem spędzamy bowiem mnóstwo czasu, więc Ci, którymi otaczamy się w swojej pracy, odgrywają także ważną rolę w naszym życiu.

12 stycznia 2012r. w Zespole Szkół w Chmielniku odbyło się Spotkanie Opłatkowe, na które zostali zaproszeni Włodarze naszej gminy; przedstawiciele Kościoła; Pracownicy administracji; członkowie Rady Rodziców; Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy wszystkich szkół naszej gminy – czynni oraz przebywający już na zasłużonej emeryturze.

Cieszymy się, że tak dużo osób odpowiedziało pozytywnie na nasze zaproszenie i przybyło w ten styczniowy wieczór w mury naszej szkoły. Warto bowiem dzielić się radością, uśmiechem, dobrocią i życzliwością z każdą osobą. Symbolem naszego spotkania był opłatek – chleb. Przy jego pomocy łączyliśmy się myślami i słowem z wszystkimi Gośćmi obecnymi na spotkaniu, ale i z tymi, którzy bardzo chcieli, ale – niestety - nie mogli do nas dotrzeć.

Po powitaniu wszystkich przez Panią dyrektor mgr Barbarę Mucha i złożeniu noworocznych życzeń, harcerze uroczyście zapalili świece na świątecznych stroikach. Ich blask dodatkowo podkreślił nastrój tego spotkania. Następnie uczniowie Gimnazjum zaprezentowali Przybyłym tradycyjne jasełka, które na nowo przypomniały sens narodzin Bożej Dzieciny. Kwestie dialogowe, momentami poważne i refleksyjne, a czasami żartobliwe, przeplatane były słowami tradycyjnych polskich kolęd. Pozwoliły nam one poznać istotę świąt Bożego Narodzenia i siłę polskiej rodziny.


Po części artystycznej przyszedł moment na część konsumpcyjną. W rolę kelnerów weszli harcerze Zespołu Szkół w Chmielniku, którzy z wprawą częstowali gości pysznym barszczykiem. Na osłodę czekały ciasta, a wokół roznosił się aromat kawy i herbaty. Dodatkowy nastrój podkreślały kolędy, których słowa cichutko sączyły się nad naszymi głowami. Był czas na rozmowy, wspomnienia, plany… Co bardziej odważni i wytrwali Goście sami postanowili spróbować swych sił i chóralnie odśpiewali kilka kolęd.

I tak wieczór ten dobiegł końca. Było to pierwsze Spotkanie Opłatkowe o tak szerokim zasięgu zorganizowane w naszej szkole. Trochę obawialiśmy się, czy podołamy temu wyzwaniu, ale sądząc z opinii Przybyłych – warto było. Warto było włożyć trochę wysiłku, aby wynieść …znacznie coś więcej.

Na zakończenie wypadałoby napisać: ,,Do zobaczenia za rok!” Czy tak będzie, czas pokaże, ale, jak powiedział Dante Alighieri: ,, Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”. I tej nadziei w nowym roku życzę Państwu jak najwięcej! Oczywiście, oprócz zdrowia, szczęścia, pomyślności…


Alicja Bukała
Zespół Szkół w Chmielniku


do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 20 Maja 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART