zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 1/2012 OŚWIATA I KULTURA
Przegląd Kolęd i Pastorałek i otwarcie nowego lokalu biblioteki w Błędowej Tyczyńskiej

26.01.2012 r. w Bibliotece Publicznej w Błędowej Tyczyńskiej, Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek.

W tym dniu oficjalnie została oddana do użytku Filia GBP w Chmielniku w Błędowej Tyczyńskiej. Pomieszczenia wyremontowano dzięki przychylności władz gminy. Błędowska Biblioteka zyskała pomieszczenie o pow. 60 m˛ na wypożyczalnię, oraz duży hol na którym można prowadzić imprezy animacyjne. Biblioteka w tym miejscu będzie nie tylko sprawować swoje podstawowe funkcje czyli udostępniać zbiory, ale będzie też pełnić rolę świetlicy środowiskowej i centrum aktywności lokalnej.

Sprawna przeprowadzka biblioteki była możliwa dzięki pomocy sołtysa pani Krystyny Walas, pracowników Urzędu Gminy Chmielnik, pań z Koła Gospodyń w Błędowej Tyczyńskiej za którą to jesteśmy bardzo wdzięczni i zobowiązani.


W budynku mieści się również Stowarzyszenie Pro Regione, Stowarzyszenie Razem, Koło Gospodyń w Błędowej Tyczyńskiej. Uczestnicy spotkania przy ciastku i herbacie wysłuchali przepięknych kolęd i pastorałek, a także obejrzeli jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży z gminy Chmielnik z następujących szkół:

  • Szkoły Muzyki Rozrywkowej „Pro Musica” – pod kierunkiem p. Justyny Szeli-Adamskiej i p. Adriana Adamskiego
  • Szkoły podstawowej z Zabratówki i Chmielnika
  • Zespołu Szkół w Chmielniku

Ten piękny, stary zwyczaj kultywowany był w tym miejscu od dawna. Chcielibyśmy podtrzymać tę tradycję i corocznie spotykać się tutaj w okresie bożonarodzeniowym.


Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 21 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART