zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2013
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
STOWARZYSZENIA
OGŁOSZENIE WŁASNE
012345

Wieść Gminna 1/2013 OŚWIATA I KULTURA
Wieczory kreatywności, czyli jak młodzi obalają stereotypy

Kto by pomyślał, że w bibliotece można tańczyć i oglądać dobre filmy! Młodzież gminy Chmielnik obala stereotypy!

Środowe popołudnia dla 15-osobowej grupy nastolatków z terenu gminy stały się wieczorami wytężonej pracy. Chętne osoby, które pragnęły pożytecznie i w towarzystwie rówieśników spędzać wolny czas, napisały projekt o tym, jak w unikalny sposób rozdysponować środki pozyskane z programu „Równać szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Zdefiniowane chęci przyniosły skutek: od stycznia wspólnie z p. Beatą Wojnarowicz-Hondz i p. Ireną Szczypek aktywnie działamy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Chmielniku nad stworzeniem filmu, prezentującego nasze zdolności nabyte w czasie trwania projektu, oraz przedstawienia teatralnego „Oskar i pani Róża”. Umiejętności nabywamy przez samodzielną pracę, ale i na warsztatach ze specjalistami: p. Kamilem Dobrowolskim – aktorem Teatru Maska w Rzeszowie oraz redaktorami z TVP Rzeszów. Spotkania oko w oko z dziesiątą muzą, czyli noce filmowe, wyjazd do teatru i zwiedzanie budynku TVP Rzeszów to przykłady na dynamizm zajęć. A co ze wspomnianym wyżej tańcem? Aby uzyskać większą efektywność, zebrania zaczynamy od niezwykle radosnych choreografii, które pobudzają do nieprzeciętnego myślenia.

Celem programu „Równać szanse” jest kształcenie umiejętności społecznych i podnoszenie kompetencji młodych, dlatego sami reżyserujemy przedstawienie, scenariusz filmu również jest autorski, a udział w programie pozwolił na zakup kamery do profesjonalnego przygotowania tego filmu. Zwieńczeniem półrocznej pracy będzie czerwcowy Festiwal Kultury Młodzieżowej o nazwie „Dwa Trzy Osiem Fest”, na którym sami Państwo będziecie mogli ocenić jej efekty.

Projekt „Strefa Kultury Młodzieżowej” realizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Chmielniku w ramach Programu Równać Szanse- Regionalnego Konkursu Grantowego finansowanego przez Polską – Amerykańska Fundację Wolności

 

Karolina Nurcek


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 3 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART