zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 1/2014 GOPS W CHMIELNIKU
GOPS W CHMIELNIKU

Człowiek – najlepsza inwestycja
Świetlica Socjoterapeutyczna
Świetlica Socjoterapeutyczna

Nasza świetlica to miejsce, w którym chętnie spędzamy czas wolny po lekcjach w szkole. Uczestnicząc w szeregu organizowanych zajęć mamy możliwość rozwoju swoich zdolności, umiejętności i zainteresowań. Poprzez zajęcia plastyczno – techniczne w których, korzystamy z różnorodnych technik plastycznych rozwijamy inwencję twórczą, wrażliwość estetyczną i kształtujemy swoją wyobraźnię. Odkrywamy swoje możliwości a także swoje miejsce w otaczającym świecie. Wyrażanie siebie poprzez sztuki plastyczne przynosi nam radość i spełnienie. Tworzymy „dzieła” z różnych materiałów m.in. sklejki, gliny ceramicznej, gipsu, tkanin, tektury. Uczymy się współdziałać w grupie, budować zdrowe relacje między sobą, rozwiązywać różne problemy życia codziennego biorąc udział w zajęciach socjoterapeutycznych czy wychowawczych. Rozwijamy także swoją samodzielność przygotowując kulinarne smakołyki. Świetlica to również miejsce dobrej zabawy – gramy w gry planszowe, komputerowe, taneczne, ruchowe (ważna jest radość z przebywania w grupie, nie sama gra i wygrana).

Dzięki projektowi „Wiem gdzie szukać pomocy w razie przemocy – programu profilaktyczno – informacyjnemu na terenie Gminy Chmielnik” w ramach którego, otrzymaliśmy pomocne materiały, wychowawca organizuje dla nas ciekawe zajęcia wychowawcze. Traktują one m.in. o przeciwdziałaniu agresji, nietolerancji, przemocy w różnych jej formach, ważnej nauce asertywności, pozytywnych sposobach rozwiązywania konfliktów itp.

A oto kilka prac naszych rąk, które chcielibyśmy zaprezentować na łamach pisma


Wychowankowie Świetlicy
Socjoterapeutycznej w Chmielniku


poprzednia strona do góry

drukuj


Poniedziałek, 30 Stycznia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART