zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2015 GOPS W CHMIELNIKU
GOPS W CHMIELNIKU

Informacja
Świadczenia rodzinne
Karta Dużej Rodziny
Zespół Interdyscyplinarny
Świetlica Socjoterapeutyczna
Życzenia
Świetlica Socjoterapeutyczna

Szanowni Czytelnicy!

Witając Was ciepło i życzliwie chcielibyśmy przybliżyć naszą działalność w świetlicy opisując niektóre z naszych zajęć. Otóż swoją kreatywność i wrażliwość artystyczną realizujemy poprzez zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których wykorzystujemy takie techniki jak: wyklejanki z kolorowego papieru, waty, folii aluminiowej, worków foliowych (prace o tematyce zimowej). Chętnie tworzymy rysunki z użyciem kredek akwarelowych, pasteli i tuszu kreślarskiego. Interesujemy się także malarstwem akrylowym i bibułkarstwem. Przy użyciu tej ostatniej techniki powstały piękne kwiaty dla naszych kochanych babć. Dziadkowie otrzymali natomiast laurki wykonane z ozdobnych papierów i atłasowych tasiemek. Wykorzystując technikę orgiami wykonaliśmy dużą wiszącą ozdobę w kształcie kuli, która przykuwa wzrok osób odwiedzających naszą świetlicę. Z okazji „Walentynek” wykonaliśmy serduszka z masy solnej. Dobrze nam znaną technikę serwetkową zastosowaliśmy do zdobienia ręcznie wykonanych pokaźnych rozmiarów organizerów biurowych z drewnianej sklejki. Zostały one przeznaczone na podarunki z okazji Dnia Kobiet dla naszych „świetliczanek”. Dużo radości sprawia nam wspólne przygotowywanie poczęstunków, przez co rozwijamy nasze kulinarne umiejętności. Ostatnimi czasy przyrządziliśmy gorącą czekoladę z cynamonem i wafle toffi. Chwilą wytchnienia i „naładowania akumulatorów” są dla nas zajęcia z muzykoterapii, podczas których pozbywamy się emocjonalnych napięć poprzez trening autogenny czy śpiew karaoke. Ważnym aspektem naszego pobytu w świetlicy jest udział w zajęciach wychowawczych i socjoterapeutycznych. Uczymy się podczas nich współdziałania w grupie, wyrażania uczuć w sposób nikogo niekrzywdzący, bycia sobą, tolerancji wobec innych, nawiązywania i pielęgnowania przyjaźni, rozróżniania dobra i zła.

Wiosna zbliża się dużymi krokami wraz z nią święta Wielkiej Nocy. W związku z czym, chcielibyśmy złożyć Wam Drodzy Czytelnicy najlepsze życzenia zdrowych i radosnych świąt spędzonych wśród najbliższych.

 

 

Wychowankowie
i Wychowawca Świetlicy Socjoterapeutycznej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 18 Kwietnia 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART