zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2015 OŚWIATA I KULTURA
OŚWIATA I KULTURA

Gimnazjalistki z Chmielnika w Pałacu Prezydenckim
Otwarta szkoła Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla każdego
Akcja reaktywacja!
Teatralne podróże
Najnowsze modele iPadów Air już w bibliotece
Gimnazjalistki z Chmielnika w Pałacu Prezydenckim

Uczennice Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku odebrały nagrody w Pałacu Prezydenckim, podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu literackiego „Mój Arsenał” , który został zorganizowany z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz 72. Rocznicy Akcji pod Arsenałem.

Organizatorami konkursu było Stowarzyszenie Szarych Szeregów oraz Związek Harcerstwa Polskiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i skierowany był do młodzieży ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a jego celem była popularyzacja idei braterstwa i służby ojczyźnie. Zadaniem uczestników było napisanie pracy literackiej dotyczącej tamtych wydarzeń. Wyzwanie to podjęło 6 gimnazjalistek z Zespołu Szkół w Chmielniku, co zakończyło się sukcesem. Spośród 214 prac konkursowych, które napłynęły z całej Polski, praca naszej uczennicy Aleksandry Chwaszcz została wyróżniona. Organizatorzy docenili wkład pracy wszystkich uczestników konkursu, gdyż zarówno laureatka jak i pozostałe uczennice zostały zaproszone do Pałacu Prezydenckiego na uroczyste rozstrzygnięcie tego konkursu i otrzymały cenne nagrody.

Na uroczystości obecny był pan Prezydent Bronisław Komorowski, naczelnik ZHP Małgorzata Sinica, członkowie Szarych Szeregów oraz większość uczestników.

– Chcę wam życzyć, abyście nie tylko w tym konkursie znajdowali swoją „Akcję pod Arsenałem” albo gotowość wewnętrzną do działania z braterską myślą o innych i gotowością służenia Ojczyźnie własną pracą, własną nauką, własnym kochaniem Ojczyzny – powiedział Prezydent RP

Niezwykłym zwieńczeniem konkursu były wspomnienia powstańców, z którymi nasza młodzież chętnie pozowała do zdjęć. Niewątpliwie sam konkurs oraz jego finał stały się niecodzienną lekcją patriotyzmu.


Monika Wójcik
Zespół Szkół w Chmielniku

 

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,3180,etos-szarych-szeregow-wazny-dzis-dla-wszystkich.html


do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 16 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART