zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2015 OŚWIATA I KULTURA
Akcja reaktywacja!

Kochani czytelnicy, jako członkowie Strefy Kultury Młodzieżowej chcielibyśmy ogłosić, że: Udało się! Po raz kolejny uzyskaliśmy dofinansowanie na realizację projektu w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać Szanse”. To już czwarty projekt realizowany w chmielnickiej bibliotece. Mimo różnych zdań dotyczących tematyki projektu, doszliśmy do wniosku, że nadal chcemy pozostać w kręgu kultury, tym razem jednak postanowiliśmy zrobić coś by pozwolić zaistnieć lokalnym artystom, którzy nie zawsze chwalą się swoim talentem. Projekt napisany, przy bardzo znaczącej pomocy pań bibliotekarek, nosi tytuł „ETNO PORTRET, czyli oblicza lokalnych talentów”.

Myślę, że tytuł przedsięwzięcia delikatnie zasugerował Wam czym będziemy się zajmować. Muszę dodać, że poprzeczka została zawieszona wysoko, a założenia jakie sobie postawiliśmy są dosyć wymagające, ale jak mówi łacińskie przysłowie „Per aspera ad astra”, czyli „przez trudy do gwiazd”. Aby zbliżyć się do sztuki zamierzamy wybrać się w Bieszczady słynące z niepowtarzanej atmosfery, jak również twórczych osobowości.

Podczas działań projektowych chcielibyśmy dotrzeć do jak największej liczby utalentowanych ludzi mieszkających w naszej małej ojczyźnie i przeprowadzić z nimi wywiady oraz zaprezentować ich dzieła szerokiej publiczności.

Wyniki naszych działań będzie można zobaczyć podczas I Jarmarku Chmielnickiego- imprezy towarzyszącej Święta Gminy Chmielnik, podczas którego na własne oczy będą mogli państwo podziwiać prawdziwą sztukę rękodzielniczą naszych lokalnych artystów. W trakcie Jarmarku zaprezentujemy również efekt sześciomiesięcznej pracy, czyli publikację zawierającą wywiady z utalentowanymi mieszkańcami naszego regionu.

A może właśnie Ty masz talent lub hobby, którym chciałbyś się pochwalić? Jeśli tak napisz do nas lub odwiedź Gminną Bibliotekę Publiczną w Chmielniku. Już teraz możecie obserwować nasze poczynania na instagramie www.instagram.com/etno.portret.

Patryk Nazimek


Projekt „Etno Portret czyli oblicza lokalnych talentów” został dofinansowany ze środków Programu „Równać Szanse” Polsko -Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse” prowadzony przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży istnieje już 13 lat – od 2001 roku. Celem Programu jest wyrównywanie szans młodych ludzi w wieku 13 – 19 lat na dobry start w dorosłe życie poprzez realizację projektów rozwijających umiejętności społeczne u młodzieży. Program kierowany jest do organizacji, które działają w małych miejscowościach – do 20 000 mieszkańców. Dzięki Programowi udało się zrealizować już ponad 2 000 projektów o tematyce medialnej, ekologicznej, technicznej, artystycznej, dziedzictwa kulturowego, nauk ścisłych i wielu innych.


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 16 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART